Güncel:
Uçağı haber merkezine çeviriyor.


30 senelik gazeteci. Devamlı Basın Kartı sahibi. İstanbul Milletvekili adayı olmak için 2002 den beri politikada yapan Boran. Uzak mesafeli uçak yolculuklarından sıkılan meslektaşlarına, yolculara kitap, gazete okuyup gördükleri güzel ve yanlış olayları resimleyerek uçakta, yada yolculuk sonra haber yapmalarını, kamuoyu oluşturmalarını tavsiye ediyor. Tenkit eğitimin parçasıdır diyor. 

HER UÇUŞTA 20 GAZETE. DERGİ.

Sıkca New York, Frankfurt'a görevi gereği seyahat eden Boran. Uçuş öncesi 20 gazete ile hemen tüm yerli, yabancı dergileri alıp uçakta okuyor. Notlar alıyor. Adeta haber toplantısı yapıyor. Uçuş öncesi, havada, uçuş sonrası resimler çekiyor. Uçakta karşılaştığı, işadamları, politikacılar, sanatcılar, ilginç hikayesi olanlar ile sohbet edip, haberler yapıyor. 

Uçaktaki Wife ile online oluyor. Laptopu ile bu haberleri haber merkezlerine, ajanslara geçiyor. Facebook, Twitter de resimler, haberler paylaşıp bilgilendirmeler yapıyor, dursunboran.com da yayınlıyor. Uçak telefonundan canlı yayınlara bağlanıyor. 

İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı. THY Elit Plus yolcusu gazeteci Dursun Boran. Hz. Muhammedin " Seyahat edin sıhhat bulun " hadisini hatırlatarak. Fırsat buldukca, psikolojik rahatlık, stresten kurtulmak, bilgi, beceri geliştirmek için yurt içi ve dışına seyahat tavsiye ederken. Bir senelik sigara parası yaklaşık 5 bin TL'ye ( bin 500 $'a)  her yıl 10 gün yurt dışına seyahat etmenin mümkün olduğunu hatırlatıyor. 

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
Mustafa Timurkan 3 yıl önce

Zaman@ karşı yarışan üreten Journalist. Brawo

E-5'te Trafik Var Diye Geri Geri Gittiler
E-5'te trafik var diye geri geri gittiler Beklemek istemeyen sürücüler trafiği tehlikeye attı.

Haberi Oku