Güncel:
YAŞ albaylar için toplanıyor
15 Temmuz darbe girişiminin ardından, 28 Temmuz tarihinde toplanarak generallerin durumunu karara bağlayan Yüksek Askeri Şura (YAŞ), 25 gün aradan sonra bugün ikinci kez toplanıyor.

Başbakan Binali Yıldırım'ın başkanlığında Çankaya Köşkü'nde yapılacak YAŞ toplantısında bu kez, albayların rütbede bekleme süresi, emeklilik ve terfi durumları karara bağlanacak.
Bugün gerçekleştirilecek YAŞ toplantısında, rütbede bekleme süresi tamamlanan albayların durumu ele alınacak.

Bu çerçevede, bazı albayların görev süreleri uzatılacak, bir kısım personel ise emekliye sevk edilecek. Rütbede bekleme süresi henüz dolmayan bazı albayların da emekli edilebileceği belirtiliyor. Bir önceki YAŞ toplantısında generalliğe yükseltilen albaylara ek olarak, bugün yapılacak toplantıda da yeni terfiler yaşanabileceği ifade ediliyor.

DOKUZ SİVİL İLK KEZ

Toplantı, OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile YAŞ'ın yapısın değiştirilmesinin ardından gerçekleştirilen ilk toplantı özelliği de taşıyor. YAŞ toplantısı, ilk kez sivil üyelerin çoğunluğunda yapılacak. Toplantıda Başbakan Binali Yıldırım, 4 Başbakan Yardımcısı, Milli Savunma, Adalet, İçişleri ve Dişişleri Bakanları olmak üzere 9 sivil üye yer alacak. YAŞ'ın asker kanadını ise Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve Kuvvet Komutanları'ndan toplam 4 üye oluşturacak.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Alkol yasağına bir açıklama daha
Antalya Valiliği, ikinci bir 'alkol yasağı' açıklaması yaptı. Yasağın 'turistlerin huzuru...

Haberi Oku