Gündem:
41 KERE MAŞALLAH
İSKELE ÜZERİNDE HEP BİRLİKTE POZ VERDİLER

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlatmak üzere 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışının 100. yılı dolayısıyla Samsun'daki Tütün İskelesi'nde tören düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da katıldı. Tütün İskelesi'nde hep birlikte poz veren liderler son dönemde artan kutuplaşmaya da iyi bir cevap verdi. İYİ Parti Lideri Meral Akşener, zdavetin kendisine geç gönderildiğini belirterek törene katılmayacağını açıklamıştı.

FIRSAT BULDUKLARINDA BÖLMEYE ÇALIŞIYORLAR

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan birlik ve beraberlik mesajları verdi. "Osmanlı'nın takadi kesildiğinde de yerini taze bir nefes olarak Cumhuriyetimiz almıştır. Gazi Mustafa Kemal, Samsun'a herhangi bir kişi olarak değil Osmanlı'nın en parlak subayı olarak ayak basmıştır" diyen

Erdoğan, "Fırsat bulduklarında bizi içimizden bölmeye, dışarıdan kuşatmaya çalışıyorlar.

19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim ruhu, 82 milyon nüfusuyla ülkemizin her köşesinde yaşıyor. Nasıl ki Gazi Mustafa Kemal işgale boyun eğenlere itibar etmeden sadece hakka ve halka inanarak mücadelesini yürüttüyse biz de aynı şekilde hareket ediyoruz" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
41 KERE MAŞALLAH
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Ekrem İmamoğlu'ndan Nurettin Yıldız'a...
İmamoğlu, "Kadınlar değil araba, tek başlarına metro treni bile kullanırlar" dedi.

Haberi Oku