Gündem:
ABD Başkonsolosluğuna Kimse Alınmıyor!
Kristof Kolomb Günü' nedeniyle kapalı olan  İstanbul Konsolosluğu bugün açıldı. Çalışanlar sabah saatlerinde konsolosluk binasına giriş yaptı. Salı günü için vize randevusu olanlar da konsolosluk önüne geldi. Ancak  ABD'nin  Türkiye vatandaşlarının vize başvurularını askıya alması nedeniyle gelenler içeri alınmadı.

VİZE İÇİN GELENLERE MESAJ KAĞIDI VERİLİYOR

Gelenlerin arasında yer alan ve  ABD'den konser için davet alan  Hatay Medeniyetler Korosu üyeleri de kapıdan çevrildi. Koro üyeleri ellerine verilen ve iletişim bilgilerinin yer aldığı mesaj kağıdıyla dönmek durumunda kaldı.

DÜN AKŞAM 22:00'DE YASAK BAŞLADI

ABD ve  Türkiye'nin karşılıklı olarak vize başvurularının süresiz askıya alınmasının ardından dün akşam saat 22.00 itibariyle vize yasağı başladı.

TRANSİT YOLCULARA GİRİŞ VİZE VERİLMEYECEK

Yasaklar kapsamında  ABD'den  Türkiye'ye gelen yolculara dün saat 22.00 itibariyle sınır kapılarında vize verilmeyeceği açıklandı. Bu akşam tam anlamıyla başlayacak yasaklarla birlikte hiçbir  ABD vatandaşına sınır kapılarında ve konsolosluklarda vize verilmeyecek. Yasak kapsamında  ABD'den  Türkiye'ye gelecek sporcular da vize alamayacak. Transit olarak  Türkiye gelen  ABD vatandaşları ise bugün akşam saat 22.00'den sonra  Türkiye'ye giriş vizesi verilmeyecek.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Gazeteci Deniz Yücel tahliye edildi
Türkiye’de bir yıldır tutuklu bulunan Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel tahliye edildi. Yücel'in...

Haberi Oku