Gündem:
Avusturya'dan küstah 15 Temmuz kararı
Reuters'ın haberine göre, Avusturya'da yayın yapan ORF radyosuna konuşan Avusturya Dışişleri Bakanlığı'ndan bir sözcü, "Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz'un Türk ekonomi bakanının ülkeye girişine izin vermediğini doğrulayabilirim" ifadesini kullandı. 

'GÜVENLİK' GEREKÇESİ


Zeybekci'nin katılımıyla düzenlenecek etkinliğin 'çok büyük' olacağını söyleyen bakan, bunun, Avusturya'nın kamu düzeni ve güvenliği açısından tehlike yaratabileceğini öne sürdü.

Avusturya'da yayımlanan Die Presse gazetesinde yer alan açıklamaya göre ise 'Türk bakanın ikili bir görüşme için tabii ki hoş karşılanacağı' ancak anma etkinliğinin ülkede güvenlik sorunu yaratabileceği belirtildi.  

HOLLANDA'DAN TUĞRUL TÜRKEŞ'İN ZİYARETİNE KARŞI AÇIKLAMA


Hollanda hükümeti ise, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle salı günü Apeldoorn kentinde yapılacak toplantıya katılmasını "arzu etmediğini" açıklamıştı. 

Hollanda Dışişleri Bakanlığı'ndan geçen hafta yapılan açıklamada, "mevcut koşullarda iki ülke arasındaki mevcut ilişkiler açısından Türkeş ya da herhangi bir kabine üyesinin Hollanda'ya gelmesinin, arzu edilen bir durum olmadığı" savunulmuştu.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Baki Çiftçi Yazdı: “Bir Oyluk Canları Var”
Baki Çiftçi Yazdı: “Bir Oyluk Canları Var”

Haberi Oku