Bakan Müezzinoğlu, Avcılar'da

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, eşi Faize Müezzinoğlu ile AK Parti Avcılar İlçe Teşkilatı'nı ziyaret etti...

 Bakan Müezzinoğlu, Avcılar'da


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ''Allah, ömrümü de burada tamamlamayı nasip eder. Çünkü 'Müezzinoğlu' oluşumun adresi Avcılar'dır'' dedi.

Burada, partinin İlçe Başkanı Bayram Şenocak tarafından karşılanan  Müezzinoğlu ve eşi, ilçe teşkilatı üyeleriyle kahvaltı yaptı.

Bakan Müezzinoğlu, yaptığı konuşmada, 33 yıl yaşadığı Avcılar'ın kendisi için özel bir yeri olduğunu, meslek yaşamının en verimli, onurlu ve bereketli dönemini burada geçirdiğini anlattı.

Mehmet Müezzinoğlu, Batı Trakya'dan gelerek sonradan bu soyadını  aldığını hatırlatarak, ''İnşallah Allah, ömrümü de burada tamamlamayı nasip eder. Çünkü 'Müezzinoğlu' oluşumun adresi, Avcılar'dır'' ifadelerini kullandı.

Siyasi hayatı açısından da Avcılar'ın kendisi için özel bir yeri olduğunu, şu anda da yeni bir sorumluluk üstlendiğini belirten Müezzinoğlu, ''Rabbim bu sorumluluğun hakkını ve hesabını verebilmeyi nasip etsin'' dedi.

Mehmet Müezzinoğlu, bundan sonraki süreçte de Avcılar'ın ilçe teşkilatı, sivil toplum kuruluşları ve yerel basınıyla daha yakın iletişimle hizmete devam edeceğini bildirdi.

65 yaş için ücretsiz şehir içi ulaşım

Bir soru üzerine 65 yaş ve üzeri vatandaşların ücretsiz şehir içi ulaşımına ilişkin bilgi veren Müezzinoğlu, konunun Bakanlar Kurulu toplantısında değerlendirildiğini, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da grup konuşmasında bu konuyu dile getirdiğini hatırlattı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın bu konunun yasal düzenlemesinin altyapısını hazırladığını kaydeden Müezzinoğlu, ''Benim kanaatim 1 ay içinde Meclis'e gelir. Önümüzdeki 1-2 ay içinde de uygulamaya gider. Biraz rötar olsa da bu sene uygulamaya koyacağız'' dedi.

Yaşlıların bu hizmetten günün her saatinde yararlanacağını ifade eden Müezzinoğlu, özellikle şehirlerarası indirimin de yaşlılara fayda sağlayacağını kaydetti.

''65 yaşına yaklaşıyoruz biz de bunu istiyoruz'' diye espri yapan Müezzinoğlu, ''Artık Türkiye'de sağlık da çok farklı bir boyuta geldi. Ortalama yaşam standardımızı 80'li yaşların üstüne doğru taşımaya çalışıyoruz. 2023'lerde ortalama yaşam süresinde 82-83 yaşları hedefliyoruz'' ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2013, 19:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER