BİLİM İNSANI MI SAHTEKAR MI?

Türkiye Elazığ'da meydana gelen büyük depremin yaralarını sarmaya çalışırken Tayvanlı deprem kahini Dyson Lin'in İstanbul için yaptığı açıklama yürekleri ağıza getirdi. "İstanbul'da 10 gün içerisinde 6 veya 7 büyüklüğünde deprem olacak" diyen Lin'in "deprem söylentileriyle paniğe yol açma" suçlamasıyla ülkesinde 6 bin dolar para cezası aldığı ortaya çıktı

BİLİM İNSANI MI SAHTEKAR MI?

KENDİSİNİ YÖNETİCİ İLAN ETMİŞ

Türkiye, Elazığ'da meydana gelen 6,8'lik deprem ile büyük bir sarsıntı yaşadı. Türkiye yaralarını sarmaya çalışırken sosyal medyada Dyson Lin isimli bir kişi, "İstanbul'da 10 gün içerisinde 6 veya 7 büyüklüğünde deprem olacak" diyerek paniğe neden oldu. Bilimsel olarak depremin önceden tahmin edilmesi mümkün olamazken, aslında var olamayan "Tayvan Deprem Enstitüsü'nün" sözde yönetici olduğu iddia edilen Dyson Lin'in Tayvan hükümeti tarafından "deprem söylentileriyle paniğe yol açma" suçlamasıyla 6 bin dolar para cezası aldığı ortaya çıktı.

SİLİVRİ'DE DEPREM OLACAK DEMİŞTİ

Deprem tahminleriyle dikkatleri üzerine çeken Dyson Lin, Silivri'ye dikkat çekerek "Silivri büyük tehlikede. Politikacılara söyleyin bir şeyler yapmaları gerekiyor" ifadelerini kullanmıştı. Deprem tahminleri yapan ama bir uzmanlığının olmadığı belirtilen Lin, kehanetlerde bulunduğu adresinden, Balıkesir bölgesinde dalgalanmalar olduğunu ve yakında deprem olabileceğini belirtmiş, 5-6 aralığında deprem beklediğini ifade etmişti. Lin, 21 Ocak'ta yaptığı paylaşımda da "Türkiye'nin doğusu büyük tehlike altında" uyarısını yapmıştı.

//www.haberdar.com.tr/gundem/deprem-kahini-dyson-lin-den-istanbul-icin-kritik-uyari-siyasilere-h60846.html

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2020, 14:22

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER