Ekrem İmamoğlu duyurdu: İBB Kanal İstanbul’dan çekildi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 'Kanal İstanbul işbirliği protokolü'nden çekildiklerini açıkladı. İmamoğlu bugün itibari ile bakanlıklara konuyla ilgili yazı gönderildiğini söyledi.

Ekrem İmamoğlu duyurdu: İBB Kanal İstanbul’dan çekildiEkrem İmamoğlu 6 aylık İBB sürecine ilişkin Kanal İstanbul, Suriyeliler, kent yoksunluğu, çevre gibi birçok konuda açıklama yaptı. 

Ekrem İmamoğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ısrarla 'yapacağız' dediği Kanal İstanbul Projesi'yle ilgili çok net konuştu:

"Ne yaparlarsa yapsınlar bize engel olamayacaklar. Biz 16 milyon İstanbullunun hakkını aramaktan asla ve asla vazgeçmeyeceğiz. Bize karşı yönelecek antidemokratik yöntemler karşısında asla ve asla yılmayacağız, 16 milyonun hakkı olan konularda asla geri adım atamayacak, asla susmayacağız. Oturup izleyenlerin devri bitmiştir. Ben yaptım oldu devri bitti. 'Benim işim sanane' bitti.  Atatürk Havalimanı'nın kapatılmasının doğru olup olmadığını bilim insanlarıyla tartışacağız. Kapatıldığı için bu milletin kaç milyarı çöpe atılıyor seslendireceğiz. Başka bir niyet varsa bunu milletçe sorgulayacağız. Kanal İstanbul' Çizgi film yapmak kolay. Kanal'ın etrafına çizgi filmde 60 katlı gökdelen dikmek de kolay. Bu kadar ciddi bir konunun gayriciddi bir şekilde ele alınmasına karşı çıkacağız. Bu kadar net. Ya Kanal, ya İstanbul!"

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER