Gündem:
Erdoğan 'eğitim kalitesi' dedi, Çapan cevap verdi...
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eğitim sisteminin güçlendiğine yönelik açıklamasına CHP’li Çetin Çapan’dan tepki geldi. Çapan, “Gelsin de 1 milyon nüfuslu Esenyurt’ta 55-60 kişilik sınıfları gösterelim” dedi.
ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?
24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında Mersin'de konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim sisteminin daha da güçlendiğine yönelik, "60-70 kişilik sınıflar var mıydı? Oralarda okudunuz mu? Ben de öyle okudum ama şimdi artık böyle sınıf var mı? Sınıfları 30'un altına indirdik, akıllı tahtalarımız var, bilgisayarlarımız, laboratuvarlarımız, tabletlerimiz, eğitim sistemimizi daha da güçlendirdik" demişti.
ÇAPAN: GARİBANLAR SİZİ SIRTINDAN ATACAK
CHP’li siyasetçi Çetin Çapan, Erdoğan'ın konuşmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Çapan’ın sosyal medyada büyük paylaşım ve beğeni gören tepkisi şu şekilde:
"Erdoğan nereyi anlatıyor? 30 kişilik sınıflar,akıllı tahtalar,tablet bilgisayarlar nerede? Gelsin de 1 milyon nüfuslu Esenyurt’ta 55-60 kişilik sınıfları gösterelim. Tam 50 okulda 50 kişiden az mevcutlu sınıf yok. Garibanlar sizi sırtından atacak! İstanbul böyleyse Anadolu nasıl?"
OKULLARDAN ÖRNEKLER VERDİ
"Bakın Esenyurt’un hali budur, en az 50 okulda sınıflarda 50 üstü öğrenciyle ders yapılıyor. Nitelik kaybını konuşmuyoruz bile!
İşte 4 okuldan sınıf mevcutlarına örnek:
İbrahim Özaydın İlkokulu: 66 öğrenci
Yusuf Aktaş İlkokulu: 45 öğrenci
Namık Kemal Ortaokulu: 43-48 öğrenci
Esenyurt Ortaokulu: 45-50 öğrenci
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Ankara’da gözler bu akşam saat 20.00’da...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bu akşam Ankara’da...

Haberi Oku