Gündem:
GENEL AF ÇIKACAK MI?
 Beşir Atalay Başbakan'ın konuşmasını değerlendirdi

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Habertürk TV'de yaptığı açıklamada, Diyarbakır'da yaşanan tarihi günle ilgili "Diyarbakır Diyarbakır olalı böyle hoş bir gün yaşamamıştır" dedi.


Diyarbakır halkının verdiği desteği gördükten sonra çözüm süreci ile ilgili bundan sonra daha güvenli olduklarını belirten Atalay, Başbakan Erdoğan'ın yaptığı konuşmada belirttiği "Yeni Türkiye" ifadesi için, "23 Nisan 1920 ruhuna dönmemiz gerekiyor" dedi. "Çözüm sürecinde İmralı'nın BDP'nin yeri var ama halkın yeri en büyük" diyen Atalay, "terör bitsin, silahlar teslim edilsin biz de üzerimize düşeni yapalım" şeklinde konuştu.

KONUŞMA HAKKINDA ÇOK ÇALIŞTIK
"Başbakan'ın o konuşması hakkında çok çalıştık. Çözüm sürecinin özü şu; terör bitecek, silahlar teslim edilecek, ondan sonra da siyaset grubu gerekeni yapacak. Siyaset grubunun gerekeni yapması boyutunda; eve dönüşler, siyasete kaltılma, cezaevlerindekilerin durumu, daha doğrusu içeride ve dışarıdaki terörle ilgili unsurların, o insanların tekrar hayata kazandırılması, evlerine dönüşü, rehabilitasyonu her şey bunun içinde. Başbakanımız bugün bunu açıkça ifade etti aslında. Süreç yürüyor, daha iyi yürüsün. Terör 9 aydır yok, terör bitsin, silahlar teslim edilsin, biz de üzerimize düşeni yapacağız dedi. Bunu af olarak nitelemiyoruz ama dünyanın her yerinde çözüm süreçleri sonuçta silahların teslimin sonrasında o insanların geleceği ile ilgili kararları getirir. Çözüm sürecinin sonunda o kararlarin verilmesi tabiidir. Bugün Başbakan'ın söylediği odur."

O KELİMEYİ TARTIŞTIK
"Kürdistan kelimesini kullanıp kullanmamayı tartıştık ve bugün kullanıldı" diyen Beşir Atalay, Barzani'nin Irak'ta Kürdistan bölgesel yönetiminin başkanı olduğunu hatırlatarak sözlerine şöyle devam etti: Bu ifade, uluslararası alanda kullanılıyor ama Türkiye'de kullanmayalım gibi söylemler vardı, bugün burada hepsi kullanıldı, bütün sınırları aşıp gidiyoruz, Türkiye rahatlıyor. Ve çözüm süreci yürüyor."
Anahtar Kelimeler
GENEL AF ÇIKACAK MI?
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Selva 10 ay önce

Size oy filan YÖK millet umutlandı umutlar yıkıldı dizine umudunuz seçimde bitecek size oy asla yok

Misafir Avatar
Eda 11 ay önce

Yeter artık af istiyoruz af olmasa bile ceza indirimi istiyoruz Allah rızası için duyun sesimizi

Misafir Avatar
Hamiyet 11 ay önce

Kocam sucsuz yerehapiste yatıyor çocuklarbabasız perişan tek başıma mücadelede ediyoru ne olur allh aşkına bizlere yadım birkere af istiyoruz sayın cumhurbaşkanı

Misafir Avatar
Gülhan dayan 1 yıl önce

Af cıksın nolur kader mahkumlarına

Misafir Avatar
Ahmet 2 yıl önce

E onlar bilir işini siz cok beklersiniz af rametli özal cıkartı en güzel afı

Misafir Avatar
derya 5 yıl önce

af ıstıyoruz afffffffffffffffff yeterın artık cıgerımız yandı cocuklarımız oksuz kaldı bugun sız bızlerımızın cıgerını yakarsanız yarın bırgunde sızın cıgerınızı yakanlar bulunur afffffffffffffffff kader mahkumlarına affffffffffffffffffffffffffffff

Misafir Avatar
sevgi 5 yıl önce

sayın bozdağ bari siz adil olun
hani vatandaşlar,adaletten,eşit faydalanırdı,
mademki teröristleri suçsuzlaştıran yasayı,çıkarıp,onayladınız ve cezaevlerindeki,bütün kck,lıları serbest bıraktınız,teröristlere gösterdiğiniz musamaha ve şefkati kader mahkumlarınada göstermenizi istiyoruz, şuan ceza evlerinde binlerce asker polis öldürmemiş suçsuz vatandaş var, genelaf istiyoruz.

Misafir Avatar
pkk,lı,gibi görün 5 yıl önce

sayın bozdağ,,madem, pkk,kck,yı serbest bırakıyosunuz, bizide dağdan inen pkk,kck,lı,terörist sayın, valla çocuklarim öksüz büyümesi̇n di̇ye banada pkk,lı terörist,desinler, yeterki çocuklarıma ekmek getiren suçsuz kocam başımızda olsun
adaleti eşit istiyoruz, kader mahkumlarına af istiyoruz, çok zor durumdayız, eşim haksız yere ceza evinde, çocuklarım,öksüz kalmayı, hak,etmemişti, genel af istiyorum.

YILDIRIM'DAN BÜYÜDÜĞÜ SOKAĞA ZİYARET
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Binali Yıldırım, Beyoğlu programında, büyüdüğü...

Haberi Oku