Gündem:
Maça damga vuran görüntü
Fenerbahçe 'nin deplasmanda 3-0 kazandığı  Akhisar Belediyespor maçı sırasında 'skandal' şeklinde nitelendirilebilecek vahim bir hata yapıldı.
Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre; Manisa 19 Mayıs Stadı 'nda ev sahibi takım taraftarlarının bulunduğu tribünde yer alan bir Türk bayrağına sprey boya ile 'Ultras' yazıldığı görüldü. İşin daha vahimi hiçbir kimsenin olan bitene müdahale etmemisiydi. Güvenlik güçlerinin duruma kayıtsız kalması da şaşkınlık yarattı.

TÜRK BAYRAĞI KANUNU'NA MUHALEFET
Yapılan bu hata aynı zamanda Türk Bayrağı Tüzüğü'ne de muhalefete giriyor. Bayrağın Manisali bir taraftar grubunun yaptığı tahmin ediliyor.
Türk Bayrağı Kanunu'nda yer alan 7. maddede "Yasaklar" başlığı altında şu ifadeler yer alıyor:
"Türk Bayrağı, yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk veya layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamaz. Resmi yemin törenleri dışında her ne maksatla olursa olsun, masalara kürsülere, örtü olarak serilemez. Oturulan veya ayakla basılan yerlere konulamaz. Bu yerlere ve benzeri eşyaya Bayrağın şekli yapılamaz. Elbise veya uniforma şeklinde giyilemez.
Hiçbir siyasi parti, teşekkül, dernek, vakıf ve tüzükte belirlenecek kamu kurum ve kuruluşları dışında kalan kurum ve kuruluşun amblem, flama, sembol ve benzerlerinin ön veya arka yüzünde esas veya fon teşkil edecek şekilde kullanılamaz.
Türk Bayrağına sözle, yazı veya hareketle veya herhangi bir şekilde hakaret edilemez, saygısızlıkta bulunulamaz. Bayrak yırtılamaz, yakılamaz, yere atılamaz, gerekli özen gösterilmeden kullanılamaz.
Bu Kanuna ve tüzüğe aykırı fiiller yetkililerce derhal önlenir ve gerekli soruşturma yapılır."


Habere konu olan bayrağın bir süre sonra tribünden kaldırıldığı görüldüAnahtar Kelimeler
HaberHaberleri
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Ramazan Bayramı Tatilinin Kaç Gün Olacağı...
Cumhurbaşkanlığı kararıyla Ramazan Bayramı tatili 9 güne çıkarıldı. Ramazan Bayramı dolayısıyla...

Haberi Oku