Meteoroloji'den soğuk ve kar yağışı uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarına göre İstanbul'da hava sıcaklığı 5 derece düşecek. Doğu Anadolu'da ise kar ve karla karışık yağmur bekleniyor.

Meteoroloji'den soğuk ve kar yağışı uyarısı!

Yağışlı hava bugünden itibaren yurda giriş yapıyor.

Doğu Anadolu’nun doğusu ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde bugün karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, Türkiye’nin genelinde bugün havanın parçalı ve çok bulutlu olacak.


 HAFTA SONUNA DİKKAT!


Hafta sonu yurtta hava sıcaklıkları düşüyor ve yağışlar etkisini artırıyor. Yurdun hemen hemen tümünde beklenen sağanakların yanında Doğu Anadolu’da kar da etkili olabilir. İstanbul’da pazar günü sıcaklıkların 13 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

SAĞANAK VE KAR BEKLENİYOR


Kıyı Ege, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri, Kırklareli, Edirne, Çanakkale, Samsun, Ordu ve Tokat çevreleri ile Adana’nın kıyı kesimlerinde yağış tahmin ediliyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Adana’nın kıyı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması öngörülüyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2019, 09:16

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER