Sarı sıcak Türkiye'ye geliyor!

MGM hava durumu tahmin raporlarını yayınladı. Bazı bölgeler için kuvvetli rüzgar uyarısında bulunan kurum yurdun batı kesimlerinde sıcaklıkların 1 ile 3 derede arasında artacağını belirtti. İşte MGM’den yapılan hava durumu ve sıcaklık tahminleri…

Sarı sıcak Türkiye'ye geliyor!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimleri ile Doğu Akdeniz'in parçalı bulutlu, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin'in iç kesimleri ile Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARI ARTACAK
Batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.


RÜZGAR ŞİDDETLENECEK
Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bu akşam saatlerinde Marmara’nın güneybatısı ve Kıyı Ege'de, gece saatlerinden itibaren Akdeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına(40-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

MGM’DEN KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI
Rüzgarın sabah saatlerinden itibaren Akdeniz'in iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına(40-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi vb. yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

 İSTANBUL °C, 31°C Parçalı ve az bulutlu

İZMİR °C, 36°C Az bulutlu ve açık

ADANA °C, 35°C Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA °C, 38°C Parçalı ve az bulutlu

ANKARA °C, 29°C Parçalı ve az bulutlu

TRABZON °C, 25°C Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak yağışlı

DİYARBAKIR °C, 38°C Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA °C, 38°C Az bulutlu ve açık

 
 

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2019, 08:53

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER