Gündem:
'Sorumluluğumuzu biliyoruz ama büyümeye zarar vermemeli'

ABD Başkanı Barack Obama, Paris'te düzenlenen konferans kapsamında iklim değişikliğine karşı atılması gereken adımlar hakkında açıklamalarda bulundu.
ABD'nin dünyanın en büyük ikinci sera gazı salınımına neden olan ülke olduğunu hatırlatan Obama, "İklim değişikliğindeki sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Ancak önlemler ekonomik büyümeye zarar vermemeli" dedi. 

İklim değişikliğini engelleyecek bir antlaşmayı hedeflediklerini belirten ABD Başkanı Barack Obama, "İklim değişikliği tehdidindeki büyüme bu yüzyılda daha dramatik sonuçlara neden olabilir" dedi. 

Obama, "Dünyanın en büyük ekonomisi ve ikinci büyük sera gazı salınımına neden olan ülkenin lideri olarak, ABD'nin bu problemdeki rolünü ve sorumluluğunu kabul ederek, birşeyler yapmak istiyoruz" şeklinde konuştu.
Obama, hasas ülkelerin iklim değişikliği ile mücadele etmelerine imkan sağlayacak fonlar için de çaba göstereceğini belirtti.
Obama, Paris'teki görüşmelerin her yıl yeni önlemlerin alınmasına olanak sağlayacak bir sonuca varması gerektiğinin de altını çizdi. 
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Ankara bunu konuşuyor! Af yerine erken tahliye
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, MHP’nin af teklifi ilgili değerlendirmelerini birkaç kez kamuoyuna açık toplantılardaki...

Haberi Oku