Gündem:
Yat Limanı'nda Son Nokta …
     İstanbul Büyükşehir Belediyesi Encümeni’nin yat limanında planlara aykırı olarak gerçekleştirilen binaların oy birliğiyle yıkılmasına karar verdi kaçak inşaatlar bir ay içerisinde ilçe belediyesi yıkmaz ise Büyükşehir tarafından yıkılacak…

     Ak Parti Büyükçekmece İlçe Başkanı Av. Celal Babayiğit’in “ Bir ay içinde burası yıkılmazsa istifa ederim” açıklamalarının ardından beklenen karar verildi.

     İstanbul Büyükşehir Belediyesi  “Büyükçekmece Yat Limanı”nın önemli bölümlerinin kaçak olduğunu belirleyerek, inşaatın durdurulması ve yıkılmasına karar verdi. Konuyla ilgili açıklama da dün akşam saatlerinde bu konuda oldukça iddialı çıkışlar yapan Ak Parti Büyükçekmece İlçe Başkanı Av. Celal Babayiğit’ten geldi.

   İlçe Başkanı Av. Babayiğit; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Encümeni’nin yat limanında planlara aykırı olarak gerçekleştirilen  binaların oy birliğiyle yıkılmasına karar verdiğini açıkladı. Yıkım için Büyükçekmece Belediyesi’ne bir ay süre verildiğini kayıt eden Av. Babayiğit; “İlçe yıkımı yapmaz ise süre sonunda Büyükşehir Belediyesi Yat Limanı’ndaki kaçak bölümleri yıkacak” dedi.

‘Belli Bir Zümre Zengin Edilmekte…’
    Ak Parti Büyükçekmece ilçe başkanı Av. Celal Babayiğit Büyükçekmece de karşı gelinen Yat Limanın kendisi değildir. Yat limanı adı altında kamunun kullanması gereken deniz Kıyı bandına ticari tesisler yapılıyor. Yanlışlık budur. Yat Limanı'nın yapımına kesinlikle karşı değiliz ancak deniz Büyükçekmecelinin ve bizlerin ortak malıdır. Burada yapılan belli bir zümrenin zengin edilmesidir. Asıl sıkıntı bu biz bunu karşıyız dedi.
Başkan Babayiğit Sanki yapılan bu yat limanına Büyükşehir katkı vermiş gibi lanse ediliyor ve Perdenin arkasında gizlenmek isteniliyor. Burada haksız bir kazanç var Büyükçekmeceli vatandaşlarımızın halkımızın denize girmesi engelleniliyor. Deniz ortak malımızdır hava gibi su gibi nefes almamıza engel olunuyor biz Büyükçekmece halkının haklarını sonuna kadar koruyarak bu işin takipçisi olacağız ve de buna hazırız dedi..
Babayiğit yat limanını Büyükçekmece’ye getiren biziz biz ve bizim partimizin meclis üyeleridir işin böyle uzamasını da istemeğiz. Burada yapılan inşaatlara yüzde 5 gibi izin verilirken bakıyoruz neredeyse yüzde yüz inşaat yapılmakta bizim buna göz yummamız mümkün değildir. Gereken her türlü makama başvurarak ve de Büyükçekmece Sivil Toplum Kuruluşlarının da büyük desteğini alarak bu işin takipçisi olduk. Bize güç veren ve Büyükçekmece de bu konuyu yakinen takip eden tüm sivil Toplum Kuruluşlarına teşekkür ediyorum bu durum Büyükçekmece de yerel demokrasinin kurumlaşması adına ümit veriyor dedi.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
recai Koyuncu 6 yıl önce

sayin hasan akgün,
size yazmak ancak buradan mümkün oldu.
ismim recai koyuncu almanyada yasiyorum.
amacim kesinlikle sizi rahatsiz etmek degil.yazdiklarimi belkide okumazsiniz.
kardesiniz selahattin beni tanir.
kendisiyle almanyada düsseldorfta tanismistik.
suanda büyükcekmece yat limani projesi eski albatros,o projenin ilk görüsmelerini,kardesinizle,turhan arslan- mustafa arslan la beraber kararlastirmistik.
ben o tarihlerde bu sahislarla beraber calisiyordum.
yaklasik 10 yil bu iki sahisa hizmet ettim ve ailecekte tanisiriz.
her ijiside istanbuldaki proje icin yillarca almanyadan türkiyeye para tranfer ettiler.
2007 yilinda alman savcisi ikisinide gecici okarak tutukladi ve haklarindaki dolandiricilik davasi sürmekte.
bu iki sahis malesef beni de dolandirdi,suanda telefonlara bile cevap vermiyorlar.
sayin baskanim mazlumun ahini alan eninde sonunda allah huzurnda cevabini verecektir,insallah sizede zarar vermezler.
onlara acilan davada bende suclanmaktayim ve alman savcisi 6 yil hapi

Meteoroloji'den kritik uyarı geldi! Günlerce...
Marmara Bölgesi'nde öğleden sonra Sakarya'nın güney kesimlerinde kısa süreli, yerel ve gök gürültülü...

Haberi Oku