İSTANBUL:
En büyük destek Küçükçekmece'den
 Seçim sonuçlarına göre, Küçükçekmece, Esenyurt ve Kadıköy’den sonra İmamoğlu’nun, 31 Mart seçimlerine göre en çok oy artırdığı 4. ilçe ise Maltepe oldu. YSK tarafından iptal edilen 31 Mart seçimlerinde Maltepe’de 172 bin 664 oy alan İmamoğlu’nun oyu, 23 Haziran’da 21 bin 809 artarak, 194 bin 473’e yükseldi.

Yüzde 63.11’lik bir oranı yakalayan İmamoğlu’nun oyu, 31 Mart’a göre yüzde 5.6 arttı. Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, "
Hak yerini buldu. Kardeşlik, dayanışma ve demokrasi kazandı. Yeniden seçilmenin onuru hepimizindir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığın bir kez daha kutlu olsun" açıklamasını yaptı.

Artık halkın iktidarı var

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Bu gurur hepimizin" diyerek, "En yüksek oyla Ekrem İmamoğlu’nu yeniden başkanlığa taşıyan 4’üncü ilçe olan Maltepe sokakları, barışı ve kardeşliği selamlıyor. 16 milyon İstanbullunun huzur içinde yaşayacağı yarınları selamlıyor. Artık İstanbul’da kavga yok barış var, ayrımcılık yok beraberlik var. Halkın iktidarı var. Maltepe’de olduğu gibi İstanbul’da da huzur var. Maltepe’de kenetlendik. İstanbul’u Ekrem İmamoğlu ile buluşturduk" dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Ekrem İmamoğlu’nun bir vaadi daha hayata...
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun vaatleri arasında yer alan Halk Süt...

Haberi Oku