Küçükçekmece'de aralıkta kapalı gişe

Küçükçekmece Belediyesi, aralık ayında da Aziz Nesin’den Gogol’a dopdolu bir etkinlik takvimiyle Küçükçekmeceli sanatseverleri buluşturacak

Küçükçekmece'de aralıkta kapalı gişe

Küçükçekmece Belediyesi'nin Aralık ayı kültür sanat etkinlik takvimi belli oldu. Küçükçekmecelileri kültür-sanatla buluşturmayı kendine misyon edinmiş Küçükçekmece Belediyesi bu ay da dopdolu bir programa imza atıyor. Çocuk tiyatrolarından yetişkin tiyatrolarına, konserlerden sergilere, okul programları ve söyleşilere Aralık ayında Küçükçekmeceliler’le buluşturacak olan Küçükçekmece Belediyesi, ay boyunca toplamda kırk farklı etkinlik gerçekleştirecek. Aralık ayında, Cengiz Küçükayvaz Tiyatrosu’ndan Yalan Dolan, Süheyl-Behzat Uygur Tiyatrosu’ndan Marko Paşa, Gogol’un Müfettiş adlı eserinden uyarlanmış Teftişör, Dali’nin Kadınları, İzmir Sanat Tiyatrosu’ndan Aziz Nesin Kabare öne çıkan oyunlardan bazıları.

Bizim en büyük görevimiz

Sanatta hep bir fazlasını hedefleyen Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, her zaman sanatın ve sanatçının yanında olduğunu belirterek tüm Küçükçekmeceli ve İstanbullu sanatseverlere seslendi: “Kültür-sanatı vatandaşlarımızla buluşturmak bizim en büyük görevimiz. Bundan sonra kültür ve sanatta hep daha iyisi için çalışacağız. Aralık ayında da dopdolu bir program hazırladık. Tüm Küçükçekmeceli vatandaşları ve tüm İstanbullu sanatseverleri bu dolu dolu programa davet ediyorum" dedi.

Sanatla dolu bir takvim

Cennet, Sefaköy ve Atakent Kültür Sanat Merkezleri ve Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi ile sanatseverlerin hizmetinde olan Küçükçekmece Belediyesi, aralık ayında da kültür sanatla dolu bir takvim açıkladı. Yetişkin tiyarolarında; Aşkımız İstanbul’un En Büyük Yangını, Yalan Dolan, Alevli Günler, Suit, Profesyonel, Marko Paşa, Teftişör, Dali’nin Kadınları, Aziz Nesin Kabare gibi birbirinden özel oynlar sanatseverlerle buluşacak. Çocuk Tiyatrolarında ise; Çocukların hem eğleneceği hem de öğreneceği, La Fontane Kabare, Arı Maya, Tatlı Rüyalar, Keloğlan, Siz Ne Dersiniz, Sevgi Müzikali, Küçük Hazerfen, Mavi Şehir ve Obur Kedi miniklerin karşısında olacak. Gazeteci yazar İsmail Saymaz ise son kitabı Şehvetiye Tarikatı’nı Küçükçekmecelilere anlatacak. Küçükçekmeceli çocukları ve aileleri de unutmayan Küçükçekmece Belediyesi, sağlıklı beslenmeden, aile içi iletişime kadar birçok konuda çocuklara ve ebeveynlerine yönelik okul programlarını da Aralık ayı boyunca Küçükçekmecelilerle buluşturacak.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2019, 09:07

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER