KÜÇÜKÇEKMECE’DE ŞUBAT AYI KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Kültür-sanatta hep bir fazlasını hedefleyen Küçükçekmece Belediyesi, Şubat ayında da birbirinden farklı etkinliklere, konser, sergi, tiyatro ve söyleşilere ev sahipliği yapacak.

KÜÇÜKÇEKMECE’DE ŞUBAT AYI KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ


 

Küçükçekmece Belediyesi, konser, tiyatro, söyleşi ve sergilerle dolu bir Şubat ayı programını daha Küçükçekmecelilere sunuyor. Şubat ayında, Suzan Kardeş, Hüsnü Arkan gibi sevilen isimler Küçükçekmece sahnesinde konser verirken, sanat hayatında 60 yılı geride bırakan Devrim Erbil’in resim sergisi de sanatseverlerle buluşacak.

Şubat’ta 60 Etkinlik Düzenlenecek

Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde,“Siyah Beyaz Fotoğraf Sergisi”yle, Ara Güler, İzzet Keribar, Dora Günel ve Nuri Bilge Ceylan gibi usta sanatçıların eserleri sergilenecek. Sanat hayatında dolu dolu 60 yılı geride bırakan Devrim Erbil’in son dönem çalışmalarının bulunduğu “Resmin Şairi Devrim Erbil” sergisi de Şubat ayında sanatseverlerle buluşacak.Tiyatro sahneleri ise Rutkay Aziz, Taner Barlas, Ediz Hun, Behzat Uygur, Süheyl Uygur, Cem Davran gibi ustalara ev sahipliği yapacak. Türkiye’deki önemli caz sanatçılarından Jülide Özçelik, anılarımıza işleyen sesleriyle Hüsnü Arkan ve sanatın her dalında yeteneklerini sevenleriyle paylaşan, Balkan şarkılarının sevilen sesi Suzan Kardeş de konserleriyle Küçükçekmeceliler ile biraraya gelecek. Edebiyatseverler, özellikle de öykü tutkunları için özel bir gün olan 14 Şubat Dünya Öykü  Günü’nde, “Beyaz Martı Edebiyat Onur Ödülü”nü kazanan ilk kadın yazar olan İnci Aral Küçükçekmecelilerle buluşacak.

Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezleri Şubat ayı boyunca toplamda 60 etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Sanatseverler, Şubat ayı etkinlik takvimine //www.kucukcekmecekultursanat.com/  adresinden ulaşılabilecek.

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER