Kültür - Sanat:
Bakırköy'de 80'li ve 90'lı yıllar
Bakırköy Belediyesi  Yunus Emre Kültür Merkezi'nde yapılacak sergide; 90x120cm ebadında 30 siyah-beyaz fotoğraf sergilenecek.80’li ve 90’lı yıllara ait; Kenan Evren'den Bülent Ecevit'e, Tansu Çiller'den Necmettin Erbakan'a, Süleyman Demirel'den Turgut Özal'a, Alpaslan Türkeş'ten Recep Tayyip Erdoğan'a kadar siyasetçilerin, Yıldız Kenter’den Münir Özkul’a, Zülfü Livaneli’den Levent Kırca’ya sanatçıların fotoğrafları bulunuyor.Her birinin hikayesi olan fotoğraflar yanında, önemli sanatçılara ait baskılar ve İstanbul'dan yakın tarihe ait ama unutulan görseller var.


Fotoğraflar 5 Şubata kadar görülebilecek.   

 1.kamyonet;Tuzla arka sokakları, yıl 1994 yerel seçimler. Recep Tayyip Erdoğan’ın İBB yi kazandığı seçim turu.  Kamyonettekiler soldan sağa İdris Güllüce, Necmettin Erbakan ve Recep Tayyip Erdoğan.  Solda iki kişi arkadaki ve sağ altta sarkan sakallılar da Sakarya Gurubu olarak anılan karateci özel korumalar.

2.Kafa kafaya iki kişi;Soldaki, Bir dönem MHP'sinin efsanevi lideri ve 60 ihtilalinin Milli Birlik Komıtesi üyesi Alpaslan Türkeş. Diğeri ise Erdoğan’ın Davos'ta ''Van minüt, van minüt'' dediği İsrail Başbakanı Şimon Perez.

3.Atatürk'lüfotoğraf ; 1994 yılında yerel seçimi kazanan Refah Partisi, İBB Saraçhane'ye Geldiklerinde Genel  Başkan Necmettin Erbakan, basın toplantısı yapmaya hazırlanıyor.    
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Ayşen Gruda hayatını kaybetti
Bir süredir yoğun bakımda tedavisi devam eden Türk tiyatro ve sinema oyuncusu 74 yaşındaki Ayşen Gruda...

Haberi Oku