Kültür - Sanat:
Bakırköylü Kursiyerlerden ‘Yıl Sonu Sergisi'

Bakırköy Belediyesi ve Şeker Sanat Evi işbirliği ile düzenlenen hat, tezhip ve minyatür kursuna katılan kursiyerlerin eserleri sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Yıl Sonu Sergisi adıyla açılışı yapılan sergi, Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi Çetin Emeç Sergi Salonu’nda açıldı. 50 Kursiyerin yaklaşık 100 eserinin yer aldığı sergi 8 Haziran’a kadar açık kalacak.

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu tezhip, hat, minyatür, resim, kurslarına bu yıl 200 kursiyerin katıldığını belirterek, “Bugün de Şeker Sanat Evi sahibi ve çok değerli Hat ve Minyatür Sanatçısı, Öğretmenimiz Sabriye Şeker nezaretinde kurslarımıza katılan 50 kursiyerimizin 100 eserini sanatseverlerin beğenisine açıyoruz. Nakkaşlığı günümüze taşıyan değerli eğitmenlerimize ve bu çalışmaların gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Serginin açılışın ardından davetliler, sergiyi gezerek hem kursiyerlerle eserleri hakkında konuşma fırsatı bulurken, klasik tezhipten modern tezhibe ve klasik minyatürden modern minyatüre birçok çalışma hakkında da bilgi edindiler. Hat, Tezhip ve Minyatür Kursunu başarıyla tamamlayan Kursiyerler sertifikalarını eğitmenlerinin ellerinden aldılar.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Küçükçekmece müzik ziyafeti yaptı
Küçükçekmece Belediyesi’nin Fevziçakmak Meydan’da düzenlediği Ramazan etkinliklerinde, ‘Pop Müziğin...

Haberi Oku