Kültür - Sanat:
Beylikdüzü'nün Sakinleri Beylikdüzü'nü Anlattı
Beylikdüzü'nün sakinleri, Gürpınar Aşık Veysel Sahnesi'nde Beylikdüzü'nü anlattı. Dans öğretmeni Levent Aşçı yönetiminde Beylikdüzü Belediyesi desteğiyle kurulan Beylikdüzü Dans Tiyatrosu Ekibi, ilk gösterisini gerçekleştirdi. Tarih öncesinden başlayarak Beylikdüzü'nün tarihini anlatan oyunun ilk bölümü, 3 köyün (Anarşa, Garden, Trakatya) Fetih Sahnesi'yle son buldu.
Dansçılar, gösterinin ikinci bölümünde ise Beylikdüzü'nün Cumhuriyet ve mübadele dönemlerinde önemli bir yere sahip olduğunu anlatan bir koreografiyi başarıyla sergiledi. Çocuk dansçıların, Beylikdüzü Belediyesi'nin logosu renklerinde kanatlar ile sahnelediği kırlangıç dans gösterisi de salondaki izleyicilerden tam not aldı. Oyun boyunca Waltz, Lirik, Semah, Halay, Zeybek, Balkan, Sirtaki, Çiftetelli, Karşılama gibi dansları başarıyla sergileyen ekibe, seyirciler de alkışlarıyla eşlik ettiler.
İki perdeden oluşan ve yaklaşık bir saat süren "Beylikdüzü" dans tiyatrosunun sonunda, Beylikdüzü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fidan Gül dans öğretmenleri Levent Aşçı ile Burcu Aşçı'ya çiçek takdim etti.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Ünlü yazar yaşamını yitirdi
Ünlü ABD'li yazar Tom Wolfe yaşamını yitirdi.

Haberi Oku