KÜÇÜKÇEKMECE GÖLÜ’NDE ŞENLİK VAR!
İŞTE KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ'NDEN BU KONUDA YAPILAN BASIN DUYURUSU:
31 Ağustos Cumartesi günü alternatif rock müziği sanatçısı Kahraman Deniz konseriyle başlayacak olan Küçükçekmece Göl Şenliği ile eğlence ve coşkuyu göl kenarına taşıyacağız. Göl Şenliğimize katılmak isteyen Küçükçekmeceli ve İstanbullu vatandaşlarımız ise Küçükçekmece Belediyesi olarak başlattığımız ring seferleri ile program alanımıza rahatça ulaşabilecek.
Etkinlik alanına ulaşım için Marmaray’ın Mustafa Kemal Paşa durağında inerek yürünebilir. Ya da Metrobüs Sefaköy durağında inerek Küçükçekmece Belediyesi ring servisleri kullanılabilir. Ring seferleri detaylı bilgisi aşağıda yer almaktadır.
Küçükçekmece göl kenarında gerçekleşecek şenlikte, Ezginin Günlüğü, Murat Balkan, Hazal & Ali Güven, Nurettin Rençber & Muhammet Ali Evci, Volkan Yılmazer, İlyas Yalçıntaş, Niyazi Koyuncu gibi sevilen isimler İstanbullularla Küçükçekmece’de buluşacak. Şenlikte Hakan Dedeler & Erdal Yapıcı, Kahraman Deniz, Derya Uluğ, Oda Orkestrası, Türk Müziği Orkestrası ve Trakya Yöresi Halk Oyunları, Van Yöresi Halk Oyunları ile Sıra gecesi ekibi, İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk Bölümü Dans Gösterisi, Kuaförler Odası Saç Kesimi ekibi, Dj performansı RNB de sahne alacak.
İzmir’in Kurtuluşu andığımız şenliğimizde “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” konulu, özel repertuardan oluşan konser, sonrasında Kurtuluş Savaşı Belgesi gösterimi ve hemen akabinde efelerin Zeybek gösterisi ile gece devam edecek.
31 Ağustos - 15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Küçükçekmece Göl Şenliği’nde Küçükçekmecelileri standup, karaoke, dans gösterilerinin yanı sıra interaktif oyunlar, müzik dinletileri, minikler için çizgi film gösterisi, canlı animasyon, çocuk oyunları ve hediyeli yarışmalar ile 7’den 70’e herkesin keyif alacağı bir program bekliyor. Şenliğe katılan vatandaşlarımız ayrıca, lunapark, alışveriş çadırları ile yöresel lezzet çadırlarından da faydalanabilecek.
Tarih :31 Ağustos - 15 Eylül 2019
Mekan :Küçükçekmece Göl Kenarı / Amfi Tiyatro (İBB Küçükçekmece Sosyal Tesisleri Yanı- Fatih Mah, Yalı Cad. Altın Sok. Küçükçekmece)
*Detaylı program aşağıda yer almaktadır.
Ring Seferlerinin Olacağı Noktalar
Mehmet Akif Bilgi Evi
Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi
Cennet Kültür ve Sanat Merkezi
Yarımburgaz Bilgi evi
Armoni Park Avm
Sefaköy Metrobüs Durağı
*Araçlar her gün 17:00’da hareket edecektir.
Küçükçekmece Göl Şenliği Programı
31 Ağustos, Cumartesi
16:00 –17:00 Müzik dinletisi
17:00 –18:00 İnteraktif oyunlar
18:00 –20:00 Karaoke
21:00 –23:00 Konser: Kahraman Deniz
1 Eylül, Pazar
17:00 –18:00 Çocuklar Konuşuyor: Dünyada sevgi ve barış için neler yapılmalı?
18:00 –19:00 Müzik dinletisi: Barış şarkıları
19:00 –20:00 Keman dinletisi
21:00 –23:00 Konser: Derya Uluğ
2 Eylül, Pazartesi
16:00 –17:00 İnteraktif animasyon
17:00 –19:00 Karaoke
19:00 –19:30 Standup
20:00 –22:00 Oda Orkestrası
3 Eylül, Salı
16:00 –17:00 Yetişkin oyunları
17:00 –18:00 Müzik dinletisi
18:00 –19:00 Çocuk eğlenceleri
20:00 –22:00 Konser: Hakan Dedeler & Erdal Yapıcı
4 Eylül, Çarşamba
17:00 –17:30 Çizgi film gösterisi
17:30 –19:00 Hediyeli yarışmalar
19:00 –20:00 Müzik dinletisi
20:00 –22:00 Türk Müziği Orkestrası
5 Eylül, Perşembe
17:00 –18:00 Müzik Dinletisi
18:00 –18:30 Standup
18:30 –19:30 Çocuk eğlenceleri
20:00 – 22:00 Sıra gecesi
6 Eylül, Cuma
17:00 –18:00 Canlı animasyon
18:00 –19:30 Çocuk eğlenceleri
20:00 –20:30 Sultan Murat Halk Oyunları
21:00 –23:00 Konser: Murat Balkan
7 Eylül, Cumartesi
16:00 –17:00 İnteraktif animasyon
17:00 –19:00 Hediyeli yarışmalar
19:00 –20:00 Müzik dinletisi
20:30 –23:00 Konser: Hazal & Ali Güven
8 Eylül, Pazar
17:00 –19:00 İnteraktif oyunlar
19:00 –20:00 Müzik dinletisi
20:00 –20:30 Van Yöresi Halk Oyunları
20:30 –23:00 Konser: Nurettin Rençber & Muhammet Ali Evci
9 Eylül, Pazartesi
16:00 –17:00 Atatürk’ün sevdiği şarkılar
17:00 –18:00 Kurtuluş Savaşı belgeseli
18:00 –19:00 Bando ile kortej yürüyüşü
19:00 –19:30 Zeybek
20:00 –22:00 Konser: Ezginin Günlüğü
10 Eylül, Salı
16:00 –17:00 İnteraktif oyunlar
17:00 –18:30 Karaoke
18:30 –19:30 Hediyeli yarışma
20:00 –22:00 Konser: Çınar Zengin (Halk Müziği)
11 Eylül, Çarşamba
17:00 –18:00 Müzik dinletisi
18:00 –19:00 Standup
19:00 –20:00 Çocuk eğlenceleri
20:00 –22:00 Kuaförler Odası ilkokul çocuklarına saç kesimi yapıyor
12 Eylül, Perşembe
17:00 –18:00 Çizgi film gösterisi
18:00 –19:00 Hediyeli yarışmalar
19:00 –20:00 Müzik dinletisi
20:00 –22:00 Konser: Volkan Yılmazer (Halk müziği)
13 Eylül, Cuma
17:00 –18:00 İnteraktif oyunlar
18:00 –19:30 Karaoke
19:30 – 20:30 Dj performansı RNB
21:00 –23:00 Konser: Anıl Piyancı
14 Eylül, Cumartesi
16:00 –17:00 Hediyeli yarışmalar
17:00 –19:00 Çocuk eğlenceleri
19:00 –20:00 Standup
20:00 –20:30 Trakya Yöresi Halk Oyunları
21:00 –23:00 Konser: İlyas Yalçıntaş
15 Eylül, Pazar
17:00 –18:30 Karaoke
18:30 –19:00 Müzik dinletisi
19:00 –19:30 Dans Gösterisi: İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk Bölümü
20:00 –20:30 Karadeniz Yöresi Halk Oyunları
20:30 –21:00 Plaket töreni
21:00 –23:00 Konser: Niyazi Koyuncu
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.