Kültür - Sanat:
RENKLERİN SESİ AKSM'DE

Kültür ve sanat dostlarının büyük ilgi gösterdiği sergi açılışına; Küçükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Kuzugüden, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Nurettin Çevik, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Engin Köklüçınar da katıldı. Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Kuzugüden, sanatçıyı tebrik ederek, davetlilerle birlikte sergiyi gezdi. 


2 KASIM’A DEK İZLENEBİLİR

1975 yılında resim yapmaya başlayan Semih Hız,  bir süre ara verdiği resme daha sonra Küçükçekmece Belediyesi'nin düzenlediği kurslara katılarak devam etti.

İlk kişisel sergisini açmanın heyecanını yaşayan sanatçı, “ Resim yapmak bana her şeyi unutturuyor. İlkokuldan beri resimle alakalıyım ama özellikle emekli olduktan sonra kendimi resme verdim. Yağlıboya çalışıyorum. Tüm sanatseverleri de sergiye davet ediyorum” dedi.

Sergide Semih Hız’ın sergilenen çalışmalarının yanı sıra Halil Poçar’a ait cam kesme mozaikler ve Ayşe Poçar ile Işık Yurdayarar’a ait resimler de davetlilerin beğenisine sunuldu.  Sergi, 2 Kasım’a dek AKSM’de izlenebilir.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Ekrem İmamoğlu, Şener Şen’i izledi
İBB'nin seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu, başrolünü usta sanatçı Şener Şen'in oynadığı...

Haberi Oku