Kültür - Sanat:
Şener Danyıldız'dan 6 Yeni Kitap
   "İlmin Şehri", "İlmin Kapısı", "Garipler Ağası", "Ey Dünya Benden Uzaklaş", "Hep Sen Varsın Aklımda", "Kırık Ayna" isimli altı yeni kitaba imza atan Şener Danyıldız'ın kitaplarını EDGE Akademi Yayıncılıktan satın alabilirsiniz.

Şener Danyıldız Kimdir:
Şubat 1973'te Kars-Arpaçay'da doğdu. Gülveren Lisesi Sosyal Bilgiler ve Edebiyat bölümünü bitirdikten sonra, Mesleki Açık Öğretim Lisesi Elektrik- Elektronik Teknolojisi, Görüntü ve Ses Sistemleri bölümünden de diploma aldı. Önlisans eğitimini Gazi Üniversitesi, Atatürk Meslek Yüksekokulu, Otomotiv Teknolojisi Bölümünde ve lisans eğitimini Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Filoloji ve Tarih Fakültesi, Azerbaycan Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümünde tamamladı.
1990'dan 1998'e kadar TRT ve dış yapımlarda görev alan Şener Danyıldız; 1990-1992 yılları arasında Müzik Programları bünyesinde çekilen "Dolunay" ve "İşte Müzik", GAP Programları bünyesinde çekilen "İlköğretim Okulları ve Liseler Arası Yarışma", Belgesel Programları bünyesinde çekilen "Paranın Hikâyesi" ve "Acısıyla Tatlısıyla Hayatımız Arabesk" adlı programların yapımlarında görev aldı.
1996'da 13 bölümlük "Cafe Casablanca" adlı dizide prodüksiyon amirliği görevini üstlendi. 1998'de TRT kadrosuna geçen Danyıldız; yapım yardımcısı olarak, "Hepsi Bir Düştü", "Keloğlan Masalları" ve "Güvercin Vadisi" dizilerine, yapımcı olarak 13'er bölümlük "Fırtına Hayatlar" ve "Kırmızı Işık" dizilerine, yapımcı ve yönetmen olarak da "Sivas Âşıklar Bayramı" ve "Halk Hikâyeleri" yapımlarına imza attı.
Sinema başta olmak üzere birçok konuda eğitici ve öğretici kitapları, bestelenmiş şiirleri, trafik konusunda pek çok dergi ve gazetede yayınlanmış makalesi bulunmakta ve çalışmalarına devem etmektedir. Bunların yanı sıra, Danyıldız'ın dini konularda kaleme aldığı "Tevhid ve Ehl-i Beyt", "İlmin Şehri", "İlmin Kapısı", "Garipler Ağası" ve "Ey Dünya, Benden Uzaklaş!" adlı araştırma kitapları, sinema ve sahne sanatçılarımızın ilk günlerini konu alan "Hey Gidi Günler" adlı araştırma kitabı, "Hep Sen Varsın Aklımda" adlı şiir kitabı ve Azerbaycan Türkçesinden Türkiye Türkçesine aktardığı "Kırık Ayna" adlı aşk romanı bulunmaktadır.
Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve zanaatla içice bir yaşam sürdüren Şener Danyıldız'ın; Görüntü ve Ses Sistemleri Ustalık ve Usta Öğreticilik Belgeleri ile eğitimci yönü de bulunmaktadır. Halkla İlişkiler Uzmanlığı sertifikasına sahip olan Danyıldız, aynı zamanda MESAM (Türkiye Musiki Eserleri Sahipleri Meslek Birliği) üyesidir.
Halen TRT Yapım Koordinatörlüğü Drama Programları Müdürlüğü'nde çalışmalarına devam eden Danyıldız, evli ve iki çocuk babasıdır.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
gizli 11 ay önce

mükemmmmel

Misafir Avatar
Neslihan atay 4 yıl önce

Çok sevdiğim ve değer verdiğim biri emeğinin hakkını veriyor gönülden başarılar dilerim

Misafir Avatar
Şener Danyıldız 1 yıl önce

İlginize minnettarım.

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
AHMET CEYLANOĞLU 7 yıl önce

ey dünya benden uzaklaş adli kitabi okudum tüm okurlara tavsiyemdir böyle bir kitap görmedim daha önce harika şener danyildiz üstadi tebrik ediyorum.

Misafir Avatar
Şener Danyıldız 1 yıl önce

Güzel temennilerinizden dolayı teşekkür ederim.

-Beğenmedim(0)

Ayşen Gruda hayatını kaybetti
Bir süredir yoğun bakımda tedavisi devam eden Türk tiyatro ve sinema oyuncusu 74 yaşındaki Ayşen Gruda...

Haberi Oku