Kültür - Sanat:
YENİ YOLA ÇIKANLARA EN GÜZEL KILAVUZ 'NUTUK”
Her zaman öncü hizmet ve yenilikleriyle ilçedeki vatandaşların yanında olan Beylikdüzü Belediyesi, şimdi de Beylikdüzü El Ele Yaşam Derneği’yle çok anlamlı bir çalışmaya imza atıyor. Belediyeye nikah başvurusunda bulunan çiftlere, kıyılan nikahlarının ardından o özel günün en özel hediyesi olan, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Nutuk” u hediye ediliyor. 

2017 yılının Mayıs ayından itibaren başlayan bu uygulamadan çiftler oldukça memnun. El Ele Yaşam Derneği’nin projesinin hayata geçirilmesine destek olan Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Emel Turan, “Gelecek nesilleri yetiştirecek çiftlerin önce kendilerine katkı sunması adına bu projeyi gerçekleştiriyoruz. Hediyemizi, Atatürk’ün evliliğinden bir fotoğrafla taçlandırmak istediğimiz için dernekteki hanımların el emeğiyle yaptığı kutuların üzerinde bu fotoğraf var.” dedi. 

Turan, hediyelerin Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun çiftlere mutluluk mektubuyla beraber hediye edildiğini de belirtti. Proje kapsamında bugüne kadar 895 çifte Nutuk hediye edildi
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Ayşen Gruda hayatını kaybetti
Bir süredir yoğun bakımda tedavisi devam eden Türk tiyatro ve sinema oyuncusu 74 yaşındaki Ayşen Gruda...

Haberi Oku