Reklamı atla
Yurt Haber Haberleri Tümü

Bakan Yazıcı: Yoksula destek görevimizdir

Büyükçekmece İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yeni yerin de hizmete açıldı. Açılış kurdelesini Devlet bakanı ve başbakan yardımcısı Hayati Yazıcı Kaymakam İsmail Gündüz ile birlikte kesti. Eski kaymakamlık binasının alt katı tadilat yapılarak Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı olarak hizmete başladı. Açılışta konuşan bakan Yazıcı “ Yoksula destek vermeksosyal devlet olmanın birinci koşuludur. Bu Vakıflar, devlet ile yoksul vatandaşlar arasında sosyal yardımların doğrudan ve en kısa sürede vatandaşa ulaştırılması açısından bir köprü görevi görmektedirler” dedi.

Açılıştan sonra binayı gezen ve yetkililerden bilgi alan Bakan Yazıcı ne tür yardımların yapıldığını kaymakam gündüz ve vakıf müdürü sinevizyon eşleğin de sundular. Hiçbir sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan yardım türleri arasında gıda. Yakacak, Barınma, Eğitim, Sağlık ve proje niteliğine göre Proje destekleri verdiklerini belerten Kaymakam Gündüz ayrıca yardım kartı ile de vatandaşlar anlaşmalı marketlerden alışveriş yaparak ihtiyaçlarını karşılıyorlar dedi. Açılışa Belediye başkanı Hasan Akgün, Ak Parti ilçe yöneticileri İlker Gürbüz, Recep Erol, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Avni Sandıkçı, Belediye meclis üyeleri Sema Sınmaz, İlyas Çakır, Mahalle Muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
 
 

Yorumlar
  • Osman

    semih bey bize hayırlı olsun demek düşer. ancak sen akıllı adamsın.Bölgenizde Adem yazır' birçok insan bilir ve tanır büyük ihtimalle sen de tanırsın tanımasan da o değerli insana akp li lerin yaptıklarını duymuş olman gerekir , 2002 seçimlerinde ortada hiç kimse yokken yola çıktı herkesten önce onu bitirmeye çalıştılar. aklında olsun

    cevapla
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları