Reklamı atla
Yurt Haber Haberleri Tümü

Büyükçekmece Ata’yı andı…

Büyükçekmece Ata’yı andı… Cumhuriyet’imizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 72’ci yıldönümünde Tüm yurtta olduğu gibi Büyükçekmece Cumhuriyet Meydanında , gerçekleştirilen törende çok sayıda vatandaş ile birlikte anıldı.

Büyükçekmece Ata’yı andı…
Cumhuriyet’imizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 72’ci yıldönümünde Tüm yurtta olduğu gibi Büyükçekmece Cumhuriyet Meydanında , gerçekleştirilen törende çok sayıda   vatandaş ile   birlikte anıldı.
 
 
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 72. yıldönümünde Büyükçekmece’de çeşitli tören ve etkinliklerle anıldı.
Anma töreni dün sabah Cumhuriyet meydanın da gerçekleşti. Burada ilçe erkanı Atanın anıtına çelenk koydular. Protokol sırasına göre ilk çelengi Büyükçekmece Kaymakamı İsmail Gündüz, Garnizon Komutanı Albay Metin Demir, Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Ethem Dikmen ve siyasi parti temsilcileriyle sivil topluk kuruluşları sırasıyla Atanın anıtına çelenklerini koyarak ona bağlılıklarını ifade ettiler.
Daha sonra saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla iki dakikalık saygı duruşu yapıldı. İstiklal marşının okunmasıyla birlikte bayraklar göndere çekildi ve yarıya indirildi. Buradaki törenin ardından Büyükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen Atatürk resim sergisinin açılışı yapıldı.
Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisine bağlı Resim Bölümü Eğitmen Ekber Yeşilyurt   ve öğrencilerinin ortaklaşa gerçekleştirdikleri Atatürk Konulu Resim sergisinin açılışını yaptılar.
Daha sonra Büyükçekmece Kaymakamlığı’nın 19 Mayıs İlköğretim okulunda gerçekleştirilen Atatürk’ü anma etkinliğine geçildi. Burada Atatürk ve konulu resim, şiir ve komposizyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Konuyla ilgili basına açıklamada bulunan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün şunları söyledi ;“ Bu vatanı tüm zorluklara rağmen , kurtaran Atatürk’ü kalbimizde yaşatıyoruz. Biz onun çocuklarıyız. Ata’mızın   ışığında büyüdük. Büyük önderimizin ilkeleri doğrultusunda da yolumuza devam ediyoruz. Lütfen çocuklarımızı   da Ata’mızın engin fikirleriyle büyütelim” dedi.
 

Yorumlar
 • qzqzqz

  resimleri nerden bulabilirizz

  cevapla
 • Ozan Kul Adem

  Bilemedin mi Soytarı Bu nasıl vicdandır bu nasıl fikir Artık bu gerçeğe gelemedin mi Mervan’ın torunu seni ey gafil Şah Merdan Ali’yi bulamadın mı İçin fesat imiş dışın soytarı Cahiller ne bilsin koca Kerrar’ı Astılar soysuzlar canım Haydar’ı Pir Sultan Abdal’ı bilemedin mi Sen üzülme benim gül yüzlü pirim Özü sözü ile Kul Adem birim Sanadır ey cahil sana bu sorum Bektaş-ı Veli’yle dolamadın mı Ozan Kul Adem

  cevapla
 • Ozan Kul Adem

  Gözüme görünme ey seni hain Gelme yakınıma dur geri geri Yüreğin kararmış yüzünde şerin Gelme yakınıma dur geri geri Sen geri geri Kim netsin neylesin seni görmeyi Için kırk fikirse dışın cin peri Uzak dur benden uzak serseri Gelme yakınıma dur geri geri Sen geri geri Boşa acındırma kendini Alevilere Gönlümüz de yer yoktur Erbile Istersen geri dön geldigin yere Gelme yakınıma dur geri geri Sen geri geri Ozan Kul Adem

  cevapla
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları