Reklamı atla
Yurt Haber Haberleri Tümü

Fatma Narin, kreş seçiminde velileri uyardı…

Büyükçekmece’nin sayılı kreş ve çocuk kulüplerinden biri olma özelliğini elinde tutan Berna Yılmaz Çocuk Kulübü yeni eğitim dönemine hazırlıklarını tamamlayarak giriş yaptı.

Okul öncesi eğitimin oldukça önemli olduğuna değinen  Berna Yılmaz Çocuk Kulübü Müdürü Fatma Narin; kreş ve ana okulu seçiminde velileri uyardı. Narin “Çocuğunuzun bu eğitimi alması için göndereceğiniz anaokulunu, gösterişli broşürlere aldanmadan, eğitim kalitesine göre itinayla seçmelisiniz. Çünkü bu dönemdeki eksikliklerin ilerde telafisi oldukça  zordur” dedi.
 
Narin, eğitimin, doğumla başlayıp hayat boyu devam eden bir süreç olduğunu. hayat boyu sürecek olan öğrenmenin de  temellerinin ilk altı yaşta, yani okul öncesi döneme atıldığını, bu dönemde çocuklara kaliteli bir eğitim verilmesi ve olumlu çevre şartları sunulması çocuğun fiziksel, zihinsel, duygusal, sosyal gelişimini desteklemede çok önemli rol oynadığını belirtti.

Narin, Berna Yılmaz Çocuk Kulübü yöneticileri olarak amaçlarının çocukların zihinsel gelişimine katkı sağlamak olduğunu, kreş gibi eğitim yuvalarının en önemli görevi henüz bebek yaşta kendilerine teslim edilen yavruları bir yandan okula hazırlarken  diğer yandan onların sağlıklı ve toplumla barışık birer birey olarak yetişmelerine katkı sağlamaya çalıştıklarını söyledi.  
 
  

Yorumlar
  • bedia

    ben bedia toroslar.kızımın eğitimine berna çocuk kulubünde üç yıldır devam etmekteyiz.yukarıda yapılan yoruma kesinlikle katılmıyorum.hatta okuyunca çok şaşırdım.cici annelerden öğretmenlere kadar fatma hanımdan esin hanıma branş öğretmenlerine hepsi eğitimli bu işe gönül veren mükemmel insanlar.çocukların eğitimi ve bakımıyla çok iyi ilgileniyorlar.bu çevredeki en iyi okul olduğuna inanıyorum.kızımın okuldaki mutluluğunu anlatamam hatta her akşam anne neden erken geliyorsun diye kafa tutuyor gü

    cevapla
  • ayşedemir

    Sayın Fatma Narin 'in bütün söylediklerine gönülden katılıyorum.Ancak kendi bünyesinde bu güzel görüşleri ne yazık ki uygulayamadığına kendi gözlerimle şahit oldum.Bir kere hizmetliler son derece basit ,onu geçelim ;öğretmenlerde çocuklara karşı sevecenlik hiç yok.Öyle ki ağlayan bir öğrenci sıcak bir yaklaşım bekler,kapının önüne koyulmayı değil !Öğretmenlik ,hele de anaokulu öğretmenliği mangal gibi yürek ister...Bunu göze alamayan bu mesleği seçmemeli .Yanlış bir davranış küçük yüreklerde büy

    cevapla
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları