Reklamı atla
Dünya Haberleri Tümü

Esenyurt Kent Konseyi takvimini belirledi

Göreve geldikten sonra Esenyurt Kent Konseyi’ne ait yer tahsisi, Resmi web sitesinin oluşumu ve Tahmini bütçeyi onaylatarak yasal statüye kavuşturulması hususunda yoğun çaba sarf eden yürütme kurulu üyeleri yeni döneme ilişkin çalışma takvimi belirledi.

 
 
Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri öncelikli olarak mevcut oluşumları hızlandırmak amacıyla kendi içerisinde 9 kişilik bir komisyon oluşturdu.
 
Komisyon’a M.Hanifi Kaya, Elif ÖzkabaşYeşil, Kemal Yüksel, M. Murat Abdullahoğlu, Gazanfer Karakaş, A.Murat Alatepe, Asım Karabacak, Cengiz Altınarık ve Murat Baduralkan seçildiler.
 
Komisyon Üyeleri öncelikli olarak Kent Konseyi Kadın ve Gençlik Meclis’leri oluşumu için kesin tarih belirlemiş oldu. Kent Konseyi Yönetmeliğine göre, temsil hakkı bulunan üye kurum ve kuruluşlara davet yazısı gönderilecek ve ilgili her kurum bir kadın ve bir gençlik üyesine ait bilgileri en geç 25 Kasım günü’ne kadar Kent Konseyi’ne yazılı olarak bildirimde bulunması istenecektir. Buna göre 29 Kasım Pazartesi günü Saat:10.00’da, Esenyurt Belediyesi Kültür Merkezi Salonun da bir araya gelecek olan Kadın ve Gençlik Meclisi Delegasyonu, kendi içerisinde seçim yoklamasıyla yönetim’lerini belirleyeceklerdir.
İkinci aşamada ise, 23 Kasım Salı günü, Saat:09.00 itibariyle başta Kamu Kurum’ları olmak üzere, Kent Konseyi’ne bağlı üye kurum ve kuruluşlar heyet halinde ziyaret edilerek görüş alış verişinde bulunulacaktır.
Akabinde, Kent Konseyi’ne kira bedeli alınmaksızın tahsis edilen Es Kule’deki çalışma ofisine Aralık ayı içerisinde taşınma kararı alındı.
Konu hakkında görüşüne başvurduğumuz Esenyurt Kent Konseyi Genel Sekreteri M.Hanifi Kaya, “Kentlerdeki meclisler ve çalışma guruplarının sayısı ilgili kentin büyüklüğü, konumu, gelişim özellikleri ve katılımcıların ilgisi gibi çeşitli etkenlere bağlı olarak önemli farklılıklar gösterebilmektedir” dedi.
Kaya ayrıca, Seçilecek olan Kadın ve Gençlik Meclisi temsilcilerinin belirlenen öncelikli konularda, derinlemesine çalışmalar yapabilecek zamana ve birikime sahip, farklı sektörlerden, kuruluşlardan ve disiplinlerden gelen kişileri, katılımcı yaklaşımın özüne uygun şekilde, yerel sürdürülebilir kalkınma eylem planlamasının farklı bileşenleri etrafında buluşturmayı hedeflediklerini söyledi.
Kaya konuşmasının devamında ise, Kent Konseyi çalışma ofisine taşındıktan sonra Ana ve Alt çalışma guruplarını oluşturmak için harekete geçeceklerini ve Kent Konseyi’ni hedefleri doğrultusunda daha etkin ve verimli olarak işleteceklerini bildirdi.
  

Yorumlar
  • Esenyurtlu

    Eyyy çok bilen ve Esenyurt'un karanlık zamanlarında ortaya çıkan KARA BATAK top sakal. Sen değilmiydin Kent Konseyinin seçimlerinden kaçan. Hemde iki sefer. İlkinde AKP'nin seçimleri alamayacağını düşünerek muhalefeti seçimden kaçıran ve ikinci seçimde yakışmamasına rağmen CHP delegesi olarak seçimden kaçan. Şimdi ne haddine senin konuşmak. Belliki tasmanın ipi uzamış. Sen önüne konulanları ye. Bu gibi ciddi konular senin işin değil topp sakal. Sen üzerine konduğun Kıraç'taki hastanene devam et. Zaten yakında o hastaneyi nasıl kapattığını bütün Esenyurt konuşacak...

    cevapla
  • Yavuz iren

    Geçen yıl kent konseyi seçiminden bu yana hiç sesi çıkmayan konsey kayboldu sanmıştım ,çok şükür devam ediyormuş. Neler yapıyorlar,neler yapacaklar hiç olmazsa ayda-yılda bir de olsa açıklarlarsa bizde öğrenmiş oluruz. Hani hemşerilik bilinci geliştirecektik,ilçemizin sosyal ve kültürel dokusuna katkı sağlayacaktık. Planlı şehirleşmesine ön ayak olacaktık. Dümen suyu iyi akıyor her halde; ses yok gürültüye devam sloganı mı ?İşliyor diye düşünmek istemiyorum ,ha gayret arkadaşlar olacak demektir. Kolay gelsin. Bizi habersiz bırakmayın....!!!

    cevapla
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları