Reklamı atla
Güncel Haberleri Tümü

SİSTEM SİZLERE ÖMÜR...

Çalışmayan sistem nedeniyle, hastalar ilaçlarını hiçbir eczaneden alamıyorlar. Türk Eczacılar Birliği Genel Sekreteri Ecz. Özgür Özel, Medula Provizyon Sistemi’nin çalışmadığını öne sürerek, “Çalışmayan sistem nedeniyle, hastalarımız ilaçlarını hiçbir eczaneden alamıyorlar. Ne yazık ki buna acil hastalar da dâhil” dedi.

Çalışmayan sistem nedeniyle, hastalar ilaçlarını hiçbir eczaneden alamıyorlar.

Türk Eczacılar Birliği Genel Sekreteri Ecz. Özgür Özel, Medula Provizyon Sistemi’nin çalışmadığını öne sürerek, “Çalışmayan sistem nedeniyle, hastalarımız ilaçlarını hiçbir eczaneden alamıyorlar. Ne yazık ki buna acil hastalar da dâhil” dedi.

Türk Eczacılar Birliği (TEB) Genel Sekreteri Ecz. Özel yaptığı yazılı açıklamada, eczanelerde kullanılan ve reçete onay sistemi olarak adlandırılan Medula Proviz
yon Sisteminin 2 gündür çalışmadığını söyledi. Pazartesi gününden itibaren de sistemde sorun yaşandığını; fak
at 2 gündür sistemin tamamen kullanılamadığını bildiren Ecz. Özel, acil durumdaki hastaların ilaç alımında sorun yaşadığına dikkat çekti.

Özel, “Şu anda çalışmayan sistem nedeniyle, hastalarımız ilaçlarını hiçbir eczaneden alamıyorlar. Ne yazık ki buna acil hastalar da dâhil! Pazartesi gününden beri, sistemden zor da olsa onay almayı başarabilen eczacılar, hastalarına il
aç ve danışmanlık hizmetlerin
i verebiliyorlardı. Ancak ne yazık ki, sistem tamamen çökmüş durumda.

Eczacılar hastaların ilaçlarını temin edebilmek için sistemin düzelmesini bekliyorlar, 2 gündür eczanelerinde sabahlıyorlar” dedi.
Hastaların reçete onay sistemi nede
ni ile mağdur edilmemesi gerektiğini belirten Ecz. Özel, sistemdeki sorunun eczacılardan kaynaklanmadığını ifade etti. Ecz. Özel, “İlaçlarını alamayan ve haklı olarak kızgın olan hastalarımızın sorunun eczacılarından kaynaklanmadığını bilmelerini istiyor, yetkililerin içinde acil hastalar da bulunan yüz binlerin ilaca erişimini ortadan kaldıran bu arızayı bir an önce düzeltmelerini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları