Reklamı atla
Gündem Haberleri Tümü

Yalçın Bayer’den HABERDAR’ın haberine yorumlar

Yalçın Bayer’den HABERDAR’ın haberine yorumlar... Hürriyet’in en çok okunan köşe yazarlarından Yalçın Bayer bu günkü köşesinde (20 Ağustos 2010 Cuma) CHP’li belediye başkanlarının imar isyanını yazdı.

Yalçın Bayer’den HABERDAR’ın haberine yorumlar
 
Hürriyet’in en çok okunan köşe yazarlarından Yalçın Bayer bu günkü köşesinde (20 Ağustos 2010 Cuma) CHP’li belediye başkanlarının imar isyanını yazdı.
Haberdar.com.tr web sitesini kaynak göstererek ‘İstanbul'da CHP'li belediyeler kan ağlıyor’ diyen Bayer’in yazısının tamamı şöyle;
 
CHP'nin elindeki Çatal¬ca, Silivri, Büyükçekmece ve
Avcılar Belediye Başkanları feryat ediyorlar.
Çatalca'nın bir metrekaresinde dahi imar izni yok.
Büyükçekmece'nin Tepecik mahallesinde -eskiden belde idi-imar yok.
Avcıların çoğu mahallesinde imar yok.
Silivri'de aynı sonun yaşanıyor.
Belediyelerden tepki var.
Çatalca'nın Silivri'nin, Büyükçekmece”nin çoğu alanlar barajlardan ötürü koruma altında. Ama aynı durumdaki yeni ilçe Arnavutköy'ün -coğrafi anlamda İstanbul'un en büyük ilçesi- ve Esenyurt'un imar planlan belediyeler AKP'li...
İlçelerin hazırladığı 1/1000'lik planlar Büyükşehir'den geçmiyor.
En mağduru da Çatalca... Çatalca'nın CHP'li Belediye Başkanı Cem Kara, haberdar, com.tr'de yer alan haberde isyan ederek" Çatalca menfaatleri için yalvarıyorum artık. Vic¬danınızı dinleyin ve bu imarı geçirin. Çatalca'ya kim ya da kimler ihanet ediyor. Gere¬kirse Ankara'ya yürüyeceğiz. Vatandaşlarımız ev yapamıyo¬ruz, ahır yapamıyoruz, diyor¬lar. Birileri Çatalca'nın sesini duymalı" diyor.
'Evet' kıskacına sokulan vatan¬daş şimdi de 'imar' kıskacına so¬kulmuş durumda. AKP ne yapmak istiyor, söyler misiniz?
 
 

Yorumlar
  • serdar

    köşesinden oturup yazı yazmak kolay sn bayer gelsinde baksin bakalım.neler oluyor neler dönüyor oturduğu yerden işkembeden sallıyor bayer.senin yaptığın haberi ulusal basının en büyüklerinden hürriyette yayınlıyor.tamam silivri çatalca kabulümüzdür ama büyükçekmece için boş konuşmasın önce gelsin araştırmaca yapsın imar yolsuzluğu varmı yokmu sonra yazısını yazıp konuşssun.gğl havzalarının koruma güzelleştirme derneğini soruşturmuşmu .bu nasıl bir düzendir.boş konuşmayla olmuyor bu işler.sn.

    cevapla
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları