Magazin:
Akgün, Ahmet Hakan'ı evinde ziyaret etti

 

 

Objektif ve tarafsız bir gazeteci

 

Önceki gün evinin önünde 4 kişinin saldırına uğrayan Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ı evinde ziyaret eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün Hakan'ın sağlık durumu hakkında kendisinden bilgi aldı. Ziyaret sonrasında bir açıklama yapan Başkan Akgün, Ahmet Hakan'ın her zaman objektif bir gazetecilik yaptığını ve tarafsız gözle olaylara yaklaştığını belirterek; "Gazeteci Ahmet Hakan'a yapılan saldırı basın özgürlüğüne ve demokrasiye karşı yapılmıştır. Demokrasilerde olmazsa olmaz kural basın ve ifade özgürlüğüdür" ifadesini kullandı.

 

Büyükçekmece'nin gururu

 

Ahmet Hakan'ın gazetecilik yaşantısına Büyükçekmece'de başladığını ve Büyükçekmece'nin gururu olduğunun altını çizen Başkan Akgün; "Büyükçekmece de yetişmiş ,gazetecilik mesleğine Büyükçekmece de başlamış Ahmet Hakan'a geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Kendisinin sağlık durumu iyi. Doğru bildiği yolda da kararlılıkla yürümeye devam edeceğini söyledi" açıklamasını yaptı.

Gazeteci Ahmet Hakan'a, 12. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali'nde, festival komitesi tarafından da "basın onur ödülü" verilmişti. 

 

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Ünlü Sunucu Mehmet Ali Erbil, Hastaneye Kaldırıldı
Ünlü sunucu Mehmet Ali Erbil, İstanbul Maslak'taki bir özel hastanede tedavi altına alındı. Kızı...

Haberi Oku