İstanbul Gazeteciler Derneği logosunu arıyor!

Olağan kongre Mart ayında

İGD Başkanı Mehmet Mert başkanlığında, İstanbul Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı NR1 Türk Tv Genel Yayın Yönetmeni Kadir Çetin'in ev sahipliğinde Avcılar FOX CLUB'de gerçekleşen toplantıya İGD Yönetim kurulu tam kadro katılarak birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Toplantıda dernek tüzüğü gereği, iki yılda bir gerçekleşen olağan kongre tarihinin 2018 Mart ayında yapılması kararlaştırılırken, kongrenin ilk toplantısının 24 Mart Cumartesi çoğunluk sağlanamazsa ikinci toplantının 31 Mart 2018 Cumartesi günü, dernek merkezinde yapılması karara bağlandı.

Öte yandan derneğin yeni logosunun gündeme gelmesi ile, İGD Başkan Yardımcısı Celal Karaali’nin önerisi ile yeni logonun dernek üyeleri arasında yarışma ile yapılması ve beğenilen logonun kullanılarak logoyu yapanın da ödüllendirilmesi kararlaştırıldı.

Buna göre İGD’nin yeni logosunu çalışmak isteyenler çalıştıkları logoyu 23 Şubat 2018 Cuma gününe kadar, bilgi@iygad.org mail adresine gönderebilirler.


Kültür gezileri başlıyor

Sık sık İGD üyelerinden gelen talepler doğrultusunda artık her onbeş günde bir dernek merkezinde tüm üyelerin katılabileceği toplantılar ve söyleşiler düzenleneceğini, bu söyleşilerde dileğen İGD üyesi mesleki bilgilendirme ve değerlendirmeler yapılacağı ve yurt içi ve yurt dışı üyelerin katılabileceği kültür gezileri düzenlemesi de toplantıda karara bağlandı.


Disipline sevk

Bu arada sosyal medya hesaplarından derneğin kurumsal kimliğine hakaret eden bazı üyeler dernek tüzüğü gereği Disiplin Kuruluna sevk edildiler.

İGD Disiplin Kurulu Başkanı Mustafa Dolu derneği eleştirme yerinin dernek merkezi ve toplantıları olduğunu kaydederek, ‘kamuoyu önünde İGD’yi tartışmaya açanlara ve tüzüğe aykırı hareket edenlere gerekli yaptırımlar uygulanacaktır’ dedi.


İstanbul Gazeteciler Derneği (İGD)

Kaya Milenyum AVM Beykent - Büyükçekmece - İstanbul

Telefon:  0 535 542 55 51 

bilgi@iygad.org

www.iygad.org

https://www.facebook.com/istanbulgd

https://twitter.com/iygadorg

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Uğur Mumcu yurdun dört bir yanında anılacak
Arabasına yerleştirilen bomba ile katledilen Cumhuriyet gazetesi Uğur Mumcu, ölümünün 26. yılında anılacak.

Haberi Oku