İYGAD'ın söyleşi konuğu Yalçın Bayer....
 

İYGAD Zeytinburnu'nda toplandı

İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği (İYGAD), olağan yürütme kurulu toplantısını geçtiğimiz gün gerçekleştirdi. Zeytinburnu İstanbul Times Gazetesi'nde yapılan toplantıda 7 gündem konuşuldu.

Dernek merkezinin belirlenmesiyle ilgili görüşmelerde son aşamaya gelindi. Alternatifleri değerlendiren İYGAD yönetimi, merkez binasını önümüzdeki günlerde netleştirecek. Diğer yandan, derneğin banka hesaplarının da ivedilikle oluşturulması kararı alındı.

Gazetecilere giriş yasağı konulduğunu gündeme gelen Beşiktaş ve Başakşehir belediyelerinin meclis toplantılarına gidilmesi görüşüldü. Önümüzdeki ay meclis toplantıları İYGAD yönetimince takip edilecek.

Bu arada İYGAD faaliyetlerinin anlatılacağı aylık bütenin hazırlanmasıyla ilgili komisyonlar değerlendirildi. İçerik, tasarım ve hedef programı konuşuldu; kısa bir süre sonra hazırlıklar başlayacak.

Yalçın Bayer 9 Mart'ta geliyor

İYGAD, söyleşi etkinliğine Hürriyet Gazetesi Yazarı Yalçın Bayer ile devam ediyor. Ünlü yazarın konuk olacağı program 9 Mart Çarşamba günü saat 19.00'da Beylikdüzü Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. "Gazeteciliğin dünü, bugünü ve yarını" başlığı altında anlatım yapacak olan Bayer, gazetecilerin sorularını da yanıtlayacak.

Sema Kılıç üyeler ile tanışıyor

Öte yandan İYGAD ile hukuk desteği anlaşması yaparak, İYGAD üyelerine ücretsiz hukuk desteği verecek ve mahkemelik olan gazetecilerin davalarını takip etme sözü veren ünlü avukat Sema Kılıç da söyleşiye katılarak hem bu konuda açıklama yapacak hem de hukuki konularda bilgilendirmelerde bulunacak.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

TGC seçiminde oy sayımı tamamlandı
TGC seçimini Bağımsız Bağlantısız Özgür Gazetecilik Grubu kazandı.

Haberi Oku