İYGAD'ın ZİRVEDEKİLER ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULUYOR

İYGAD Başkanı Mehmet Mert başkanlığında dernek merkezinde gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında geçen yıl ilk defa verilmesine rağmen üyeler arasında heyecan yaşanmasına sebep olan ‘Yılın Zirvedekiler Ödülleri’ bu yıl da düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Haber, sayfa düzeni, fotoğraf, röportaj, köşe yazısı, internet haber sitesi, gelecek vaadeden gazeteci adayı ve yaşam boyu onur ödülü, olmak üzere sekiz dalda dağıtılacak ödüllere bu sene de üyeler ilgi göstererek başvuruda bulundular.  Bir çok meslektaşımız heyecanla başvuru dosyasını doldurdu ve ödül anını bekledi.

ZİRVEDEKİLER ÖDÜLLERİ 4 KASIM GÜNÜ SAHİPLERİNİ BULUYOR

İYGAD Başkanı Mehmet Mert, 4 Kasım 2017 Cumartesi günü dernek merkezinde düzenlenecek ödül töreni öncesi yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

Demokrasi kültürünün güçlendirilmesi, halkın bilgilenme ve gerçekleri öğrenme hakkının kullanılmasının yaygınlaştırılması ve yerel gazeteciliğin güçlenmesini sağlamak amacıyla, mesleğini tam anlamıyla yapmaya çalışanları diğerlerinden ayırma yönünde önemli bir kıstas olacak bu ödüller giderek gelenekselleşecektir.

Yönetime kimler gelirse gelsin sanırım bundan böyle ‘Zirvedekiler’ ödüllerini düzenlememek gibi bir gaflete girmeyecektir. Zira; işini tam anlamıyla yapmaya çalışanları taktir etmediğiniz sürece, iyi ile iyi olmayanı, doğru ile doğru olmayanı ayırt etmediğiniz sürece, hangi meslekte olursa olsun o meslek ilerleyemez, hakkı ile hizmet veremez. Bu gerçeğin altını çizmemize itiraz olmadığına göre, mesleki ödüllerin düzenlenmesi ve dağıtılmasına da kimselerin itiraz edeceğini sanmıyorum.

Bu törende meslektaşlarımız dışında, bize haber konusu olan siyasilerimiz, iş adamlarımız, önemli başarılar göstermiş yerel ve ulusal meslektaşlarımız da bulunacak. Ödüllerimiz manevi değeri bulunan şık plaketler dışında maddi değeri bulunan; bilgisayarlardan, telefonlardan, fotoğraf makinelilerinden de oluşacak. Umarım, gelecekte daha sağlıklı işleyen, üyeler arasında daha güçlü ilişkilere sahip olan, evrensel mesleki değerleri daha çok önemseyen, sadece geçinmek ve para kazanmak için değil aynı zamanda, topluma, kamuoyuna, çevreye, insanlığa daha faydalı işler yapmak için çabalayan bir gazeteciler derneğine sahip oluruz. Bütün meslektaşlarımızın mesleğimize bu çerçevede bakmasını ve yaklaşmasını diliyorum…

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Erbakan Vakfı'ndan İGD'ye ziyaret
Gazetemizi ziyaret eden Erbakan Vakfı il yöneticileri İbrahim Halil Akyavuz, Seyit Kantar ve Büyükçekmece...

Haberi Oku