Kılıçdaroğlu: O radyonun sahibi CHP'li
Hürriyet yazarı Murat Yetkin'in de köşesine taşıdığı konuyla ilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "YÖN radyonun sahibi CHP’li, ne PKK ile ne FETÖ ile ilgisi var ama kapatıldı" dedi.
”Gülen, hükümetin deyişiyle Fethullahçı Terör Örgütü, FETÖ 15 Temmuz gecesi parlamenter demokrasiye karşı darbe girişimine, kalkışmaya karışmıştır, parlamento bombalanmıştır, kan dönülmüştür, terör eylemidir.”
Darbeye kalkışanların, girişimi destekleyenlerin gözaltına alınması, tutuklanması olağan karşılanmalıdır. Çünkü siz parlamenter sisteme karşı bir kalkışma yapmışsınız. Bunun hukuki sonuçları olacaktır.
"YÖN RADYO'NUN SAHİBİ CHP'Lİ"

Öte yandan 50 bin gözaltı, 32 bin tutuklama, 93 bin işten uzaklaştırma, 59 bin işten çıkarılma gibi her gün değişen bir tablo var. Mağduriyet nedeniyle bize başvuranlar 35 bine ulaştı.
Sorun sadece darbeye karışanların, Gülencilerin gözaltına alınmasının ötesinde darbe fırsatçılığı yapıp her türlü muhalif sesin kesilmeye çalışılması. On bin solcu öğretmen işten atıldı.
YÖN radyonun sahibi CHP’li, ne PKK ile ne FETÖ ile ilgisi var ama kapatıldı. Böyle bir sürecin içindeyiz. Karşı olduğumuz bu.”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Sözcü gazetesine operasyon: Gözaltılar var!
Hükümete yakın Sabah gazetesi, Sözcü gazetesine yönelik operasyon başlatıldığını duyurdu.

Haberi Oku