Silopi'de 5 gazeteci gözaltına alındı
Silopi'de gazeteciler JINHA'dan Handan Tufan, DİHA'dan Ahmet Kanbal, Pel Prodüksiyon'dan Servet Yigen ve Eylem Baykuş ile evine misafir oldukları M. Ali Yılmaz gözaltına alındı. Silopi Belediyesi basın çalışanı Sabahattin Koyuncu da aracıyla seyir halindeyken durdurularak gözaltına alındı.
İMC TV'nin haberine göre; sokağa çıkma yasağın sürdüğü Şırnak'ın Cizre ilçesinde yaşamını yitirenlerin cenazelerinin bulunduğu Silopi'de haber takibi yapan gazeteciler gözaltına alındı.

Dicle Haber Ajansı (DİHA), kendi muhabirleri Ahmet Kanbal da dahil, JINHA muhabiri Handan Tufan, Pel Prodüksiyon kameramanı Eylem Baykuş ve Servet Yigen'in gözaltına alındığını aktardı.
Gazetecilerin Cudi Mahallesi'nde misafir oldukları evi basan polisler, evde bir saat yakın arama yaptı. Yapılan kimlik kontrolünün ardından 4 gazeteci ile ev sahibi M. Ali Yılmaz gözaltına alındı. Gözaltına alınan gazetecilerin bilgisayar, kamera, fotoğraf makinesi ile teknik ekipmanlarına el konuldu. Gazeteciler ile M. Ali Yılmaz, Silopi Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.
Öte yandan Silopi Belediyesi basın çalışanı Sabahattin Koyuncu da İpekyolu üzerinde seyir halindeyken önü zırhlı araçlarla çevrilerek özel harekat polisleri tarafından gözaltına alınmıştı.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Basın kartlarıyla ilgili önemli duyuru
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, mevcut basın kartı sahiplerini yakından ilgilendiren bir duyuru...

Haberi Oku