Politika:
1 Nisan bayram olacak
Kağıthane'de sabah saatlerinde kanaat önderleri ile buluşan İmamoğlu, öğleyin de Hamidiye Mahallesi'nde esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Ziyaret sırasında Hanife Bozkuş adlı bir kadın, evinin balkonundan İmamoğlu'na, "Seçimden sonra da gelin, bizi unutmayın" diye seslenerek evine çay içmeye davet etti. Daveti kabul eden İmamoğlu, Bozkuş'a önce üzerinde cep telefonunun olduğu kartviziti vererek, "Söylediğinde haklısın vatandaşlar bu durumu çok yaşıyor. Ama Allah şahittir, biz kimseyi unutmayacağız. Öyle olmayacağız" ifadelerini kullandı. Bir taksici ile de kısa süre sohbet eden İmamoğlu, sorunları tespit ettiklerini ve göreve geldiklerinde çözümler için çalışacaklarını ifade etti.

Erdoğan'ın eleştirilerine yanıt

Ziyaretlerin bir bölümünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ekrem İmamoğlu, "Ama kreş konusunda, özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bu konuda sınıfta kaldığını söyleyebiliriz. Bırakın benim söylememi, sayın Binali Yıldırım bile 'her mahalleye kreş açacağız' dedi. Madem varsa neden bu vaadi veriyorlar. Ama biz açacağız. 25 yıldır açamadıysanız, şimdi açacağız, demekle açamazsınız. Kreş bizim önceliğimiz. Haliç Kongre Merkezi'nde aday tanıtım toplantısı yaptık. Son 20 yılda güzel bir merkez yapmışlar teşekkür ederiz. Ama biz daha iyisini yapacağız. Biz daha iyisini yaptığımızda onları kongrelerini yapmaya bekleriz oraya. Kim gelirse gelsin hizmetler yapılıyor" şeklinde cevap verdi.

Herkese hizmet edeceğiz

İstanbullu vatandaşları, 'İstanbul Gönüllüsü' olmaya davet eden İmamoğlu, "1 Nisan'da İstanbul'un kaybedeni olmayacak. Çocuklar, gençler, her partiden insan kazanacak. Çünkü biz herkese hizmet edeceğiz. 1 Nisan'da hak, hukuk ve adalet başlayacak, adil bir belediyecilik başlayacak. Az günümüz kaldı, lütfen çok çalışalım. Hem seçim gününe hazırlık yapalım, hem de her saat programlarımızı yapalım. 1 Nisan İstanbul'un bayram olacak göreceksiniz" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
1 Nisan Bayram Olacak
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

AKP'den af planı
AKP yöneticileri, infaz indirimi konusunda tüm partilerin “evet” demesi gerektiğini, bu şartla bir düzenleme...

Haberi Oku