Politika:
AK Parti'de 10 Yeni Kural
 AK Parti, 6. Olağan Kongre süreci için "akkongreler.com" adresli web sitesi kurdu. İnternet sitesinde mesajına yer verilen  Cumhurbaşkanı ve  AK Parti Genel Başkanı  Recep Tayyip Erdoğan, "Şimdi yeni bir atılım dönemine başlıyoruz. 2023 hedeflerine daha sağlam adımlarla ulaşmak için yenilenmeli ve tazelenmeliyiz. Dün olduğu gibi yarın da el ele, omuz omuza çalışmaya devam etmeliyiz" ifadelerini kullandı. Erdoğan, sitede yer alan mesajında, teşkilat mensuplarına, kongre sürecinde partinin 'kurumsal kimliğine' uymaları uyarısında bulundu.

"İletişim stratejisi", "kurumsal kimlik", "salon içi materyaller" başlıklarından oluşan internet sitesinde, Erdoğan ile  AK Parti Grup Başkanı ve Başbakan  Binali Yıldırım'ın, kongre salonlarında ve sosyal medyada kullanılacak görselleri de yer aldı. Teşkilatın kongre sürecinde kullanacağı "Millete hizmet yolunda kutlu yürüyüşe devam", "Büyük dönüşüm, kutlu gelecek", "Hep birlikte durmadan 2023'e" sloganları da ilk kez sitede paylaşıldı.KURUMSAL KİMLİK UYARISI

Sitede kongre sürecinde uyulması gereken kurallar ise şöyle sıralandı:

1) Kurumsal kimlik uyarısı: İl, ilçe ve belde kongrelerinde kullanılacak dokümanlar, renk uyumu, yazı karakteri ve ebat açısından uyumlu olmak zorundadır. Fotoğraflar,  AK Parti kurumsal kimliğine uygun olmalıdır.

2) Reklamlar 5 gün önce yayında olacak: Açık hava ilanları kongreden bir hafta önce, TV, radyo ve internet reklamları en az 5 gün önce, gazete reklamları ise 3 gün önce yayında olmalıdır.

KONUŞACAK KİŞİLERE ÖZEN GÖSTERİLECEK

3) Her müzik çalınmayacak: Kongrelerde  AK Parti'nin belirlemiş olduğu müzikler kullanılmalı.

4) Yetkisiz kişiler konuşmayacak: Yerel medya doğru ve etkin bir şekilde kullanılmalıdır. Partimizin, farklı anlamlara yol açabilecek düşünceleri dile getirmemesi açısından, verilecek mesajların tek bir ağızdan çıkmasına ve bu açıklamaları yapacak olanların partide yetkili kişiler olmasına dikkat edilmelidir.

SEÇMENE UYGUN PROMOSYON

5) Gürültü kirliliği oluşturmayın: Kongreler esnasında önceden belirlenmiş müzikler ve anonslar kullanılırken, gürültü kirliliği oluşturmamaya özen gösterilmelidir.

6) Seçmen profiline uygun promosyon: Promosyonlar yasal çerçeveler içerisinde kullanılmalı ve seçmen profili dikkate alınarak cinsiyet ve yaş gruplarına göre sınıflandırılmalıdır.

7) Kanaat önderleri ile iletişim:  AK Parti teşkilatı, kanaat önderleri ile sürekli iletişim halinde olmalıdır. Bu o bölgedeki insanların beklentilerini daha iyi anlamaya yardımcı olacaktır.

8) Polemiğe girmeyin: Sosyal medya manipülasyona açık olduğundan, teşkilatlar sosyal ve dijital medya mecralarını kullanırken kılavuzdaki ilgili açıklamalara dikkat etmeli, polemiğe girmemeli.

BİRLİK MESAJI

9) Sonuçların ilanı: Kongre sonuçları belli olduktan sonra yeni başkan ve ekibinin tanıtılması amacıyla gazete ilanı ve basın bülteni yayınlanacaktır.

10) Birlikte sahneye çıksın: Kongre esnasında tüm teşkilatın 'Birlik ve Beraberlik' mesajı vermesi toplumun algısı için çok önemlidir. Bu yüzden yeni başkan ve eski başkanlar birlikte sahneye çıkmalı, tüm teşkilat samimi bir görüntü vermelidir.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

CHP’de kritik süreç başlıyor
Seçimden sonra CHP’de başlayan liderlik tartışmasında bugün imza toplanmaya başlayacak.

Haberi Oku