Politika:
AK Parti 'OHAL mağdurları' için ne yapacak?
 Bu konuda bakan ve AKP milletvekillerine çok sayıda şikayet ulaştığı öğrenildi. Başbakan Binali Yıldırım’ın, “Bank Asya’da 100 lira hesabı olana bile işlem yapılıyor. Adam yıllar önce kredi kullanmış, küsuratını almamış” bilgisini veren bir bakana, “Önceliğimiz bilgi ve belge olacak. O da yetmez vicdanınızın sesini dinleyin” dediği belirtildi.
Edinilen bilgiye göre, son Bakanlar Kurulu toplantısının ardından, partinin yetkili kurullarının toplantısında, OHAL mağdurları konusu gündeme geldi.
FETÖ suçlamasıyla haklarında işlem yapılan kurumu ve kişiler arasında, bu yapıyla ilişkisi olmayanların ayıklanması gerektiği dile getirildi. Toplantılarda, isim benzerlikleri nedeniyle kapatılan bazı dernek, vakıf ve okulların son Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yeniden açılacağı bunların sayısının 10’u bulduğu belirtildi. Toplantılarda, FETÖ ayıklaması yapılırken, bilgi ve belgenin yanı sıra ihbarlarında dikkate alındığı dile getirilince, bazı bakanlar yanlış uygulamalarla ilgili örnekler verdi.
İLGİNÇ ÖRNEKLER
Bir bakan, “Bazı üniversitelerde örneğini yaşadık. Bir rektör birini ihbar ediyor, FETÖ’cü diye. Araştırıp bakıyorsunuz, üniversitede rektörlük için yarıştığı rakibi çıkıyor. Adamın cemaatle hiçbir ilgisi yok. Bank Asya hesaplarında listeye baktık. 100 lira hesabı olan 5 lira-10 lira hesabı olan isimler var. Araştırdığımızda bunların yıllar önce bankadan kredi kullandığı, hesabı kapatmadığı, küsuratın orada kaldığını öğreniyoruz. Hesabı olan herkese FETÖ’cü diyemezsiniz” dedi.
Başbakan Yıldırım, konu gündeme gelince, özellikle rektörler ve akademisyenlerin yeniden gözden geçirilmesini istedi.
Yıldırım, bu konuda KHK’larla ilgili koordinasyon görevini yürüten Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a talimat verdi.
YÖK’ten gelen listelerin iki bakanlığın organizasyonunda bir kez daha değerlendirilmesini istedi. Yıldırım, “Önceliğimiz bilgi ve belge olacak. O da 
yetmez vicdanınını sesini dinleyin. Şüpheleri ortadan kaldıralım” dedi.
MAĞDUR KOMİSYONLARI
Hükümet, geçtiğimiz hafta, cemaatçilerle ilişkisi olmadığı halde, bu süreçte mağdur edilen kamu çalışanlarının şikayet ve başvurularını değerlendirmeye almak için mekanizma oluşturdu. Tüm bakanlıklar, kendi bünyesinde mağdur komisyonları kuracak. Hükümet, tek bir komisyon veya tek bir yapı yerine, her bakanlığın kendi bünyesinde ayrı bir komisyon kurarak, bu konudaki şikayet ve başvuruların incelemesi kararı aldı. Bu komisyonların hazırlayacakları raporlar, daha sonra Başbakanlık bünyesinde kurulacak bir kurula aktarılacak. Bu kurul, verilen bilgiler ve güvenlik soruşturması raporlarını esas alarak karar verecek. Haksızlığa uğradığı saptanan mağduriyetleri giderilecek. Bu komisyonlar henüz çalışmaya başlamadı.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
hasan can 3 hafta önce

Valla Allah tan cehennem var.... Hiç yoktan 47 sinden sonra işsiz bırakıldım...Neden niye ben naptım demeyi de bıraktım.... Allah var gam yok yaşasın zalimler için cehennem...FETÖ yapısının içinde değilim diyorsun kimseye anlatamıyorsun...

Misafir Avatar
Ali ozmen 4 ay önce

Haksızlık zulüm ve hainlik yapanın ıns yanına kalmaz çoluk çocuk ve birikimler linç ediliyor dinlenilmiyor hak arama fırsatı yok elden birşey gelmiyor Allaha havale ettim

Misafir Avatar
Mağdur 5 ay önce

4 ay hastanede çalıştim hastane kapandı bizde dedik fetocularsa kapansın dedik iyi oldu işsiz kalmamıza rağmen sonra işkura baş vurdum hopala yok sigorta çıkışımız khkm den yapılmış 2 yıldır işsizim başkanım 3 çocuk 3 çocuk ta oldu eeeee 2 yıldır bu çocuklara nasıl bakılıyor gelin bir sorun bakım komusyon kurulmuş gidiyorsun kendini bilmiş biri otuyruyor soruyorsun da derdini dinlemeden git ohalın kalkmasını bekle çakala bak sen kimsin adeta kovuluyoruz bize kimse hikaye anlatmasın ak parti il başkanına gidiyorum bana git seçimden sonra gel diyor sayın başkanıma sesleniyorum buradan ben yinede bunlara rağmen ak partiye deyil senin kişiliğine ben oyumu verdim bu durumda yine oyumu başkanım rte veririm lütfen artık yeter çözülsün yav arkadaş sabaha kadar nöbet tuttuk sokakta haftalarca banane deyipte evinde yatanlar keyif çatıyor mağdur olan biz :)

Misafir Avatar
Bayram tekcan 5 ay önce

Benim ogĺumda 701 kyk ıle ihraç edildi. Neden olduğunu bilmiyoruz.. 2011 2012 eğitim öğretim. Döneminde dershaneye gitti. Oğlumu dershane hocaları defalarca sohbetlere çağırdılar oğlum gitmeyince. Şehir merkezinde oğlumla kavga ettiler. Oğlumu hain ilan ettiler. Oğlum şu vatani görevinde. Ne yazıkki vatani görevi yapan birisi devletimiz tarafından hain. İlan edildi. Görevden ihraç edildi. İnşaAllah oğluma yapılanlar kıyamette günahlarına kefaret olur. Asımın neslinden birinin geleceğini kararttılar huzuru ilahide iki elim yakalarında olacak.

Misafir Avatar
şehit babası 5 ay önce

ben bir evladımı bu vatana şehit verdim vatana canım feda vatan sağolsun fakat benim diğer oğlumda kardeşi gibi şerefiyle bu vatana astsubay olarak görev yapıyordu Allah şahidimdir iftiraya kurban gitti 701 nolu khk ile görevinden atıldı bir şehit ailesi olarak ben lekeyi kaldıramıyorum tek suçumuz Ak partili olmak ben hep Ak partiyi savunurken şimdi o AKPARTİ karşıtı olupta tartıştığım kişilerin yüzüne nasıl bakacağım yalnız bize bu iftirayı atanların her iki cihandada iki ekim yakalarında olacaktır bu dünya fani öbür tarafta gerçek adalet vardır benim burdaki adalete güvenim kalmadı

Misafir Avatar
Salih erdogan 6 ay önce

Bìz yillarca fetonun Alt dùzeyi hizmet sekterunde çalıştık biz ekmegimizin peşindeydik neden Bizim bùtun haķlarimiz elimizden alındı tazminatlarımıza El konuldu hakkımı helal etmiyorum yazık bu millete magdur Olan herkes AKP ye Oy verdik alt kademenin hepsi magdur durumda

Misafir Avatar
Mustafa özkaymak 7 ay önce

Niğde belediyesin de işçi olarak çalışırken tanımadığım bir kişi yüzün den fetöcü olduk takipsizlik alırken dosyamda tek bir kara leke dahi yoktur

Misafir Avatar
enver abakuş 7 ay önce

iftirayla ihraç edildim bir belediye personeli ifadeye alınıyorum.ve ihraçımı
veriyorlar.ifademde cocuğum iş bulamadığı için kaç zeferdir dilekçesini müdürlüğümüze verdim. almadılar.mecbur kaldı diğer bankalara baş vurdu sonunda banka asya silahlı olduğundan güvenlikçi olarak çalıştı uzaktan yakından örgütle ne çay içtik nede yemek yedik ve ve ev aldıklarıda katılım bankası olduğundan eşi onun adına kredi çekmiş.bizmi ruhsat verdık bizmi bankayı açtık bizmi ortaklık yaptık devlet değilmi başımıza müsalat ettiler.kayım atadılar gittim benimle ilgili hesapim olup olmadığına dair temiz belge adım.ve itraz dilekçeme ekledim eklediğim için ihraçımı verdiler .delilim ne neyle ihamda bulunuyorum bilmiyorum.meburıyetten emekli dilekçemi yazdım maaşı bağladılar tezminatımı vermediler.mahkeme beni yargılamadıki türkiye adeledine güveniyorum.inşAllah bu yanlışı düzettırler.ve bizi kurban seçtiler. sayın osman develioğluna fatih kolejini fetöcü hakan şükür spor salonu ismini yazdıran sonradan sildıren kurum içinde kurum bahçelievler spor külübü adı aldında belediye salonlarını kulanıp kendi tahsildarlarını koyan bir belediye başkanını nasıl orada kalıyor.diyecek bir şey bulamıyorum.Allahtan sabır diliyoruz.

Süt Muharrem İnce, yoğurt Ekrem İmamoğlu!
Süt Muharrem İnce, yoğurt Ekrem İmamoğlu!

Haberi Oku