Politika:
Çankaya Köşkü'nde üçlü güvenlik zirvesi
Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen olağanüstü hal çerçevesinde gerçekleştirilen düzenlemeler, yaşanan son terör eylemleri, terörle mücadelede gelinen aşama ve mini anayasa paketi çalışmalarını değerlendirmek üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bugün Çankaya Köşkü’nde biraraya gelecek.

Bugün saat 10.00’da Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirilecek zirvede; 15 Temmuz darbe girişiminin ardından iktidar ile muhalefet arasında başlayan “birlikte hareket etme” adımlarını pekiştirecek. Yıldırım, 19 Temmuz’da iki muhalefet lideriyle ayrı ayrı Çankaya Köşkü’nde görüşmüştü. 25 Temmuz’da Cumhurbaşkanlığı’nda Erdoğan’ın daveti ile liderler biraraya gelmişti. Yıldırım, 1 Ağustos’ta da Kılıçdaroğlu ile CHP Genel Merkezi’nde ve Bahçeli ile TBMM’de biraraya gelmişti. Cumhurbaşkanlığı himayesinde 7 Ağustos’ta İstanbul Yenikapı’da düzenlenen mitingin ardından üç lider, bugün yapılacak istişare toplantısında ilk kez biraraya gelecek.

Gündem terör

Liderler, bugün gerçekleşecek istişare toplantısında, 15 Temmuz darbe girişimi, son terör eylemleri, Anayasa paketi gibi konuları ele alacak. Yıldırım’ın liderlerle, 15 Temmuz darbe girişimi ardından gelinen noktaya dair detaylı bilgileri paylaşması bekleniyor. Yıldırım, hazırlığı yapılan KHK’lara dair da bilgi paylaşımında bulunacak ve görüşlerini alacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Erdoğan, 200 vekili liste dışı bıraktı
AKP’de 600 kişilik milletvekili aday listesine son şekli verildi. Mevcut 200 isim yeniden aday yapılmadı....

Haberi Oku