CHP, Gezi davası için tam kadro Silivri'de

Gezi Davası'na yönelik devam eden soruşturmanın 6. duruşması bugün Silivri’de sanık avukatlarının savunması ile görülmeye başlandı. 16 kişinin yargılandığı davada bugün karar açıklanması bekleniyor. CHP de tam kadro Silivri’de duruşmayı takip ediyor.

CHP, Gezi davası için tam kadro Silivri'de

Gezi Paarkı eylemleri nedeniyle 16 sanığın “Türkiye Cumhuriyeti hükümeti’ni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçlamasıyla yargılandığı davanın altıncı duruşması Silivri’de görülmeye başlandı.

Gezi davasının karar duruşması başladıGezi davasının karar duruşması başladı

Bir önceki duruşmada savcı, tutuklu iş insanı Osman Kavala, akademisyen Yiğit Aksakoğlu ve Mücella Yapıcı için ağırlaştırılmış müebbet hapis, altı sanığın da 15 ile 20 yıl arasında hapsine mütalaa vermişti.

Savcı yurt dışında bulunan 7 sanığın da Kavala, Aksakoğlu ve Yapıcı ile aynı eylemlerde bulunduğunu iddia ederek dosyalarının ayrılmasını istemişti.

Davada şu anda tutuklu olarak yargılanan tek isim iş insanı Osman Kavala. AİHM Osman Kavala hakkında 'derhal serbest bırakılmalı' kararı vermişti. Yargılanan isimler arasında gazeteci Can Dündar, Ayşe Mücella Yapıcı, avukat Can Atalay ve oyuncu Memet Ali Alabora da bulunuyor. Silivri'de görülen duruşmadan bugün karar çıkması bekleniyor.

CHP KALABALIK BİR KADROYLA SİLİVRİ'DE

Gezi Davası'na yönelik devam eden soruşturmanın 6. duruşması bugün Silivri’de sanık avukatlarının savunması ile görülmeye başlandı. 16 kişinin yargılandığı davada bugün karar açıklanması bekleniyor. Cumhuriyet Halk Partisi de tam kadro Silivri’de duruşmayı takip ediyor.

Duruşma salonunda bulunan CHP’li isimlerden bazıları şöyle: CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba, Muharrem Erkek, Orhan Sarıbal, Gökçe Gökçen, Gamze Akkuş İlgezdi, Aykut Erdoğdu, Onursal Adıgüzel; CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel; CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu; CHP’li milletvekilleri Candan Yüceer, Süleyman Bülbül, Alpay Arıtman, Gülizar Emecan, Turan Aydoğan, Cengiz Gökçel, İlhami Özcan Aydın, Sezgin Tanrıkulu, Burak Erbay, Ali Şeker; CHP PM üyeleri Prof. Dr. Yüksel Taşkın, Prof. Dr. Burhan Şenatalar, Pınar Uzun; Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ve önceki dönem milletvekilleri Zeynep Altıok, Kadir Gökmen Öğüt ve Melda Onur. Ayrıca CHP'li 39 ilçe başkanı ve il yönetim kurulu da duruşmayı takip edenler arasında bulunuyor.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER