Politika:
CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu istifa etti....
İstifasını Twitter'dan duyuran Kaftancıoğlu, mesajında, "Daima pusulam olan CHP örgütüm; sizlerin inancı ve verdiği yetkiyle, bir şey olmak için değil, hep birlikte bir şey başarmak için yola çıktım. Ve bugünden itibaren il başkanınız olarak değil, partimin yılmaz, yorulmaz bir üyesi olarak İstanbul hayalimizi, hayata geçirmek için varım." ifadesini kullandı.
Parti yetkilileri, Kaftancıoğlu'nun istifasını doğrularken, istifanın gerekçesine ilişkin bilgi verilmedi.

İşte o paylaşım: İŞTE İSTİFA GEREKÇESİ:

CHP’nin belediye başkan adaylıklarının görüşüldüğü Parti Meclisi toplantısı sürerken yapılan paylaşımda Kaftancıoğlu, CHP üyelerine “Bugünden itibaren İl başkanınız olarak değil, partimin yılmaz, yorulmaz bir üyesi olarak İstanbul hayalimizi, hayata geçirmek için varım” ifadeleriyle seslendi.

Kaftancıoğlu paylaşımında, “Daima pusulam olan CHP Örgütüm;sizlerin inancı ve verdiği yetkiyle, bir şey olmak için değil, hep birlikte bir şey başarmak için yola çıktım. Ve bugünden itibaren İl başkanınız olarak değil, partimin yılmaz, yorulmaz bir üyesi olarak İstanbul hayalimizi, hayata geçirmek için varım” diye yazdı.

Bunun üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun PM'ye ara verdiği bildirildi. Kaftancıoğlu'nun istifa kararının, Battal İlgezdi'nin Ataşehir'den aday gösterilmesi üzerine olduğu aktarıldı. Öte yandan Kaftancıoğlu’nun istifa kararında, Şişli’de Muhammer Keskin’in aday gösterilmemesi ve Esenyurt’un HDP’ye verilmemesinin de etkisi olduğu belirtildi.

Gazeteci Gürkan Hacır, istifa haberi sonrası Kaftancıoğlu'nun son seçimdeki rakibi Cemal Canpolat'la görüştüğünü, Canpolat'ın "Gerçek CHP'liler zor zamanda asla partisini terk etmezler” dediğini aktardı.

CHP'de adaylıkların belirlenmesi sürecinde istifaların geleceği ileri sürüldü.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Gercek 6 ay önce

iyi olmus ,sayin imamoğlu lehine bir gelisme

Canan Kaftancıoğlu'na destek mesajları...
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yarın hakim karşısına çıkacak. Dava öncesi açılan #BirİstanbulSavunması...

Haberi Oku