Politika:
CHP, seçim startını muhtarlarla verecek
Çalışmalar, mahallelerden başlayacak ve muhtarlara yönelik faaliyetlere ağırlık verilecek. Hafta sonu Bodrum Belediye Başkanı Mustafa Kocadon'la görüşen Kılıçdaroğlu'nun “Mahalle seçimeri tek tek incelemeye alalım ve muhtarlara dönük çalışmalar hazırlayalım” talimatı verdiği öğrenildi.Kocadon da SÖZCÜ'den Başak Köklü'ye yaptığı açıklamada seçimlere nasıl hazırlanacaklarını şöyle özetledi:


Büyükşehir Yasası'yla birlikte yerelde çalışmak zorlaştı ve yetki sınırlaması elimizi kolumuzu bağladı. Bu yasanın vurduğu diğer bir kesim ise muhtarlarımız. Vatandaşın bir sorunu olduğunda, ilk kapısını çaldığı muhtarımızdır. O nedenle varlıkları da çok önemli. CHP olarak biz sadece muhtarlıkların varlıklarını korumasını değil aynı zamanda işlev kazanıp söz hakkına sahip olmasını istiyoruz. Böylece en küçükmahalledeki aksaklıklar sorun haline dönüşmeden ilk baştan belirlenip çözülebilecek.


“YOL HARİTASI ÇIKARACAĞIZ”


Muğla'daki tüm muhtarlarla ilgili bir çalışma yapacağız. Kendimize mahallelerden başlayan bir yol haritası çıkaracağız. Biz muhtarlıklar güçlensinler istiyoruz. Muhtarların belediye karar alma mekanizmalarının içinde  yer alması gerekiyor.


Bir yasaları olmalı ve kurumsallaşmalı, bir bütçeleri olmalı. Hatta sigortası devlet tarafından karşılanan yardımcıları olmalı. Türkiye'de 50 bin muhtar var ve onlar ev ev kimin ne derdi olduğunu bilen  insanlar. Bu önemli görev gereğince yapılabilmeli.


“ÜLKE GÜNDEMİNİ DEĞERLENDİRDİK”


Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, CHP lideri Kılıçdaroğlu'yla hafta sonu yaptığı görüşmenin ardından Twitter'da paylaştığı fotoğrafın altına “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'yla bir araya gelerek ülke gündemini değerlendirdik” yazdı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

CHP'nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu...
Ankara'da toplanan CHP Parti Meclisi'ndeki oylamanın ardından, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan...

Haberi Oku