POLİTİKA:
CHP'de PM'ye girenlerin kesin listesi
banner285

CHP'nin salı ve çarşamba günü Ankara'da yaptığı 34. Olağan Büyük Kurultayı'na ilişkin itirazlar sonuçlandı. Çankaya İlçe Seçim Kurulu, itirazları değerlendirdikten sonra seçilen listenin son halini açıkladı.
CHP'nin Ankara Arena Spor Salonu'nda yaptığı Büyük Kurultay'a ilişkin itirazlar Cuma günü saat 17 de bitti. Parti Meclisi seçimine ilişkin yaklaşık 300 itirazı değerlendiren Seçim Kurulu kesin listeyi pazar günü saat 19.00'da açıkladı.

CHP Genel Merkezi'ne gönderilen sonuçlara göre, listenin en alt sırasına Cinsiyet ve Kadın Kotası'ndan Benan Baykal ile Umut Akdoğan oturdu.
Listeden düşen iki isim ise Çetin Soysal ile Dursun Bulut oldu. Soysal ve Bulut, cinsiyet ve gençlik kotası yüzünden yedeklere düştü.
Öte yandan, ilk gece yapılan sayımlarda yedeklerin üçüncü sırasına oturan Erdoğan Toprak da listeye girmeyi başardı.

İlçe Seçim Kurulu'nun kesinleştirerek CHP Genel Başkanlığı'na ilettiği CHP PM üyelerinin isimleri ve aldıkları oylar şöyle:

Adnan Keskin (826),
Haluk Koç (807),
Umut Oran (786),
Şafak Pavey (762),
Murat Karayalçın (738),
Faik Öztrak (700),
Ayşe Gülsün Bilgehan (686),
Veli Ağababa (686),
Levent Gök (682),
Engin Altay (663),
Gökhan Günaydın (663),
Bihlun Tamaylıgil (654),
İlhan Özkes (637),
Mehmet Volkan Canalioğlu (623),
Perihan Sarı (616),
Osman Faruk Loğoğlu (608),
Candan Yüceer (591),
Fikri Sağlar (572),
Durdu Özbolat (562),
Hurşit Güneş (561),
İlhan Cihaner (535),
Alaattin Yüksel (533),
Sena Kaleli (528),
Zühal Samlı (528),
Nihad Matkap (524),
Faruk Demir (522),
Bülent Tezcan (503),
Sezgin Tanrıkulu (488),
Gürsel Tekin (472),
Mehmet Emrehan Halıcı (462),
Seniye Nazik Işık (461),
Bülent Kuşoğlu (459),
Ercan Karakaş (459),
Hüseyin Yaşar (452),
Halit Toraman (444),
Gülseren Onanç (439),
Erdoğan Toprak (428),
Ekrem Kerem Oktay (427),
Onursal Adıgüzel (427),
Ayşe İnci Beşpınar (426),
Meryem Gül Çiftçi (425),
Yakup Akkaya (420),
Tekin Bingöl (403),
Aytun Çıray (401),
Berrin Gürçay Dilekçi (398),
Gökçe Pişkin (397),
Emel Yıldırım (390),
Hüseyin Saygılı (389),
İbrahim Yener (381),
Sevnur Yıldırım (380),
Umut Akdoğan (363),
Kutsiye Benan Baykal (359)''

-PM YEDEK ÜYELİKLERİ-
Kesinleşen listeye göre PM yedek üyeleri de şöyle sıralandı:
''Çetin Soysal (377),
Dursun Bulut (366),
Ramazan Ertuğrul Kaplan (360),
Lamia Yıldız Tokman (338),
Ali İhsan Köktürk (323),
Yüksel Çakmur (323),
Mehmet Necati Yağcı (318),
İdris Yıldız (315),
Ali Rıza Öztürk (314),
Muhammet Çakmak (313),
Bedii Süheyl Batum (302),
Hamdi Fidan (300),
Kadir Gökmen Öğüt (290),
Süleyman Çelebi (288),
Mehmet Faraç (287)''

-YDK ÜYELİKLERİ-
İlçe Seçim Kurulu'ndan gelen kesin listeye göre YDK üyeliklerine seçilen isimler ve aldıkları oylar şöyle:
''A. İhsan Kalkavan (658),
Şenal Sarıhan (612),
Tülay Ateş (541),
Atila Emek (536),
Süheyla Sumru Karaer (530),
Mustafa Moroğlu (524),
Saniye Barut (484),
Sezgin Kaya (465),
Soner Karakuş (459),
Refik Eryılmaz (453),
Zühal Sirkecioğlu Dönmez (421),
Selahattin Balta (398),
Turan Aydoğan (376),
Mümin Akgül (362)
Mustafa Ülkü Caner (342)''

-BYKP KONTENJANINDAN 8 KİŞİ PM'YE GİRDİ-

PM'ye Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun önerdiği 8 kişilik Bilim Yönetim ve Kültür Platformu kontenjanından giren isimler de

Metin Feyzioğlu (941),
Oğuz Oyan (914),
Hülya Güven (874),
Sencer Ayata (864),
Gaye Usluer (813),
Burhan Şenatalar (752),
Birgül Ayman Güler (750),
Seyhan Erdoğdu (734) oldu.


banner281
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner307

banner303

banner306

banner299

banner305

AK PARTİLİ VEKİLDEN SİAD’A ZİYARET
AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Silivrili Sanayici İşadamlarıyla bir araya geldi.

Haberi Oku