Politika:
HDP'den AK Parti'ye bayram ziyareti

HDP heyeti, AK Parti İl Başkanı Muhammed Akar'ı (sol 2) ziyaret ederek bayramlaştı.

HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan ile HDP Diyarbakır İl Eş Başkanları Gülşen Özer ile Ömer Önen ve partililerinde bulunduğu bir heyet, Kurban Bayramı’nın 3. gününde AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı’na ziyarette bulundu. 

HDP heyetini il binası girişinde AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar ile partililer karşıladı. 

HDP heyeti daha sonra başkanlık makamına geçerek AK Partililerin bayramını kutladı.

"DİYALOG İLE ÇÖZÜM" 
Ziyarette konuşan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, "Bayramlar, insanlığın onurunu, insanlığın haysiyetini, yaşamını bir kez daha hatırladığımız ve bunun üzerinde hislerini dile getireceğimiz anlar oluyor. Ümit ediyorum ki bu güzel bayramlar ve kutlu günler vesilesi ile bütün dünyada ve memleketimizde acılar son bulsun...

Artık siyaset konuşsun, artık diyalog olsun ve halkımızın Türkiye’de yaşayan bütün toplumun ve memleketimizdeki insanların beklediği ümidi yeşertmek durumundayız. Bu bayramında buna vesile olmasını temenni ediyorum" dedi.

"BAYRAMIN BARIŞA VESİLE OLMASINI DİLİYORUM"
Daha sonra konuşan HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Kurban Bayramı’nın barışa, kardeşliğe, özgürlüğe vesile olmasını dilediklerini söyledi. 

Aydoğan, "2.5 yıl içerisinde bayramımızı bayram gibi kutladık ve kutlamaya da tam alışmıştık ki, ne yazık ki bu bayram o bayramları geride bıraktığımız bir bayram oldu. Bu bayram barışa vesile olsun demiştik. Tabi ki sadece dilemekle yetmiyor. Bir şeyler yapmak gerekir... 

Karşılıklı bir ateşkes durumu sağlanmazsa öyle anlaşılıyor ki çatışmalar devam edecek. Daha fazla insanımızı yitirmeye devam edeceğiz. Diyarbakır’dan hep birlikte ortak bir ses çıkartabilirsek, sanırım başbakan da, hükümet de geçici de olsa, bizlerin Diyarbakır’dan sesini duyacaktır diye düşünüyorum. Bayramın barışa vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Saadettin Tantan gibilere neden şans tanınmaz?
Saadettin Tantan gibilere neden şans tanınmaz?

Haberi Oku