Politika:
İmamoğlu'ndan Binali Yıldırım'ın istifa kararına ilişkin ilk yorum
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım’ın istifa kararına ilişkin “Doğru yolu buldu, bence şimdiden vermesi lazım, anayasa maddesi netti zaten” dedi.

31 Mart Yerel Seçim çalışmalarını sürdüren CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’ sabahın erken saatlerinde Başakşehir'deydi. 

İstanbul ve Türkiye’nin en büyük sanayi alanlarından biri olarak kabul edilen ilçedeki sanayi merkezlerini gezen İmamoğlu, burada bölgenin yönetici ve çalışanlarıyla sohbet etti. 

Gündüz vardiyasına başlayacak olan işçileri saat 07.00 sıralarında İkitelli Metro Sanayi Durağında karşılayan TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın istifasına ilişkin soruları yanıtladı.


DOĞRU KARARI VERDİ
Doğru kararın verildiğini söyleyen İmamoğlu, “İstifa edeceğini açıkladı. Doğru yolu buldu. Anayasa maddesi netti zaten. 18 Şubat gibi tarih belirledi. ‘Yüksek Seçim Kuruluna dilekçe verildiği gün istifamı vereceğim’ dedi. Bence şimdiden vermesi lazım. Çünkü doğru olanda o, aksi takdirde siyasi faaliyette bulunamaz diye bir madde var. Sayın Yıldırım’ın açıklamalarında bu süreci sosyal faaliyet olarak kabul etmişti. Neyse ki en azından doğru olduğunu anladı” dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Muhalefet CHP'nin çağrısı ile harekete...
Çağrısını CHP’nin yaptığı HDP, DP, SAADET ve TİP'in yanısıra yargıyla ilgili meslek örgütlerinin...

Haberi Oku