MAK Araştırma Şirketi Başkanı: Erken Seçimde AK Parti İktidar Olur

Mehmet Ali Kulat, koalisyon ihtimalinin düşük olduğunu, erken seçimin yaklaştığını ve AK Parti'nin doğru işlerle oyunu 2-3 puan artırıp iktidar olacağını söyledi.

MAK Araştırma Şirketi Başkanı: Erken Seçimde AK Parti İktidar Olur
 AK Parti'nin birçok araştırmasına imza atan MAK Danışmanlık Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, Meclis Başkanlığı seçimiyle birlikte ortaya çıkan tablonun erken seçimi biraz daha kuvvetlendirdiğini belirtti. Kulat, olası erken seçimde ise AK Parti'nin doğru adımlar atarak tek başına iktidar olacak sonuca yakın olduğunu söyledi.

"ERKEN SEÇİM OLACAK"

Erken seçimin ne zaman olacağıyla ilgili de bir iddiada bulunan Kulat, "Koalisyon ihtimalini de sıfırlamıyorum ama 15 yada 22 Kasım'da seçimin olacağını açıkça düşünüyorum. Yani Türkiye hızla erken seçime gidiyor" dedi.

PARTİLER İSTEMİYOR

AK Parti- MHP koalisyonu ihtimalini de değerlendiren Kulat, "Aslında koalisyonu MHP kadar AK Parti de istemiyor. Bahçeli, kesin bir dille muhalefette kalacağını söyledi. 13 yıllık iktidar sürecinin ardından AK Parti'nin de koalisyon kurması kolay değil.

"AK PARTİ'NİN HEDEFİ KOALİSYON DEĞİL"

Kaldı ki AK Parti'nin ana hedefi iktidar olmak değil. AK Parti bir sonraki hamlede kurabileceği başka diyaloglarla Başkanlık sistemini hedefliyor. Bunu yakalamak adına tek başına hükümet kurmak zorunda zaten. AK Parti ne yapıp edip tek başına iktidar olmanın yolunu deneyecektir" şeklinde konuştu.

"TEK BAŞINA İKTİDAR OLUR, DİĞER PARTİLER DÜŞER"

Vahdet'in haberine göre; Yenilenecek bir seçimde AK Parti'nin akıllı davranması sonucunda kazançlı çıkacağını savunan Kulat, "AK Parti ihmal ettiği kesimleri kucaklarsa, yaptıkları yanlışları, Kürt meselesi, çözüm süreci gibi teknik hataları düzeltme yoluna giderse, 'koalisyon ihtimallerini denedik ama olmadı' diyerek bunu topluma iyi anlatırlarsa 2-3 puan almaları içten bile değil. Diğer partilerde de düşmeler olacaktır." diyerek olası bir erken seçimde AK Parti'nin yeniden tek başına iktidar olabileceğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2015, 09:01

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER