SINAVDAYIZ!

CHP Çatalca ve Silivri İlçe Örgütlerince düzenlenen örgüt toplantılarına katılan Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç iktidara ve Erdoğan’a yüklenerek: “Başbakan ikiyüzlülük yapıyor. Öcalan ile masaya oturup pazarlığını yaptığı anayasanın kimliği AKP, BDP ve PKK’dır.” Diye konuştu.

SINAVDAYIZ!
HABERİN GALERİSİ
SINAVDAYIZ!

SINAVDAYIZ!

Cumhuriyet Halk Partisi CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, 23 Şubat 2013 Cumartesi günü önce saat 14.00’da CHP Çatalca İlçe Örgütünün Nazım Özbay Kültür Merkezi’ndeki panele katıldı. Ardından aynı günün akşamı Silivri Ünsal Düğün Salonu’ndaki halka açık toplantıya katılan Koç, özellikle AKP iktidarını ve Başbakan Erdoğan’ı ağır bir dille eleştirdi.
Sivil bir faşizm kuşatmasında olduklarını ifade eden Koç şöyle konuştu; 'Erdoğan perdenin önünde ve arkasında farklı hareket ediyor. Kendi çıkarları uğruna anayasa taslağının hazırlanması sürecinde Öcalan ile de pazarlık masasına oturan Başbakan, bu şekilde hazırlanarak Türk Milleti’nin önüne konulacak olan Anayasanın kimliği  AKP, BDP ve PKK'dan başka birşey değil.' 
KOÇ: TÜRKİYE OLARAK BİR BÜYÜK SINAVDAN GEÇMEKTEYİZ
CHP Silivri İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Örgüt Toplantısı’na katılarak iktidarı sert bir dille eleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç partililerine hitaben yaptığı konuşmasında şunları kaydetti: “Çok rahat bir süreçten geçtiğimizi kimse söyleyemez. Tarihin bu dönemi milletimizin karşısına bir büyük sınav olarak çıkıyor. Türkiye bundan 90 yıl önce büyük bir sınavdan başarıyla çıktı. Ve bugün yine bir sınavla karşı karşıya. Denilmekte ki Türkiye’ye; Ya din temelli dinci bir siyaseti seçeceksin ya da ırk temelli, etnik kökenli bir siyasete taraf olacaksın. Adeta Türkiye’den kaderiymiş gibi bu dönemi yaşaması isteniyor. Ve bizim karşımıza iki yol çıkıyor. Hangi kökenden geliyorsak gelelim, dilimiz kültürümüz ne kadar farklı olursa olsun, ortak hukuku, ortak kaderi paylaşan eşit cumhuriyet yurttaşları olarak bu ülkenin bütünlüğü, birlik beraberliği ve kardeşliği için mi yola devam edeceğiz, yoksa önümüze konulan tuzağa, Türkiye’yi o tuzağa atmak için çırpınan siyasi aktörlerin peşinden mi gideceğiz? Elbette ki birinci yolu seçeceğiz biz.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2013, 02:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER