Sosyal medyayı sallayan iddia! 'Okçular Vakfı kapanıyor'

Okçular Vakfı'nın çalışanlarına 'Artık gelmeyin' dediği öne sürüldü.

Sosyal medyayı sallayan iddia! 'Okçular Vakfı kapanıyor'
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun seçim sürecinde söylediği "Adama, kişiye, kişilere, cemaatlere, vakıflara, derneklere hizmet işi bitti" sözlerinin ardından mazbatasını almadan ilk vakıf kapanıyor. 

İddiaya göre, Okçular Vakfı çalışanlarına 'Artık gelmeyin' dedi.


İstanbul Büyükşehir Beleidyesi ve iştirak firmaların zarar etmesiyle birlikte vakıf ve derneklere aktarıldığı öne sürülen ödeneklerin tartışıldığı günlerde flaş bir karar geldi.

İddiaya göre Okçular Vakfı Yönetim Kurulu, vakıf çalışanlarına dün itibariyle faaliyetlerini sonlandırdığını tebliğ etti. İBB bünyesinde hazırlanan yemeklerin gittiği dernekte pazartesi günü öğle yemeği de verilmedi. Başkanlığını Beyoğlu Belediye Başkanlığı görevini de yürüten Ali Haydar Yıldız'ın üstlendiği vakfın internet sitesi de son olarak 27 Mayıs'ta güncellendi. Etkinlik takviminde ise herhangi bir duyuru bulunmuyor.

Okçular Vakfı Yönetim Kurulu
Başkan: Ali Haydar Yıldız
Başkan Yardımcısı: Abdullah Güler
Üye: Mehmet Erdoğan
Üye: Mevlüt Bulut
Üye: Rüstem Dindarol
Üye: Serkan Haser
Üye: Yusuf Esenkal

Kaynak sebebiyle kapatma!

On4 TV muhabiri Burcu Eken'in paylaştığı mesajda vakfın kapatılma gerekçesi olarak İBB Başkanlığı görevine gelen Ekrem İmamoğlu ile birlikte aktarılan kaynağın kesilmesi gösterildi.Okçular Vakfı'nın internet sitesindeki son durum ise şöyle;


Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 11:16

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER